Stamboom Potman (Markelo) » Hermanus Potman (1925-1980)

Persoonlijke gegevens Hermanus Potman 


Gezin van Hermanus Potman

Hij is getrouwd met Aaltjen Johanna Hasselo.

Zij zijn getrouwd op 22 december 1949 te Markelo, Hof van Twente, OV, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Notities over Hermanus Potman


╔═╡RECORD 12514╞════════════════════╡bs-geb╞════════╡MUTATIE DATUM 09-09-1996╞═╗


║ Aktenr : 99 ║


╟─┤VADER├──────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam : Gerrit Jan Potman ║


║ Beroep : landbouwer Leeftijd: 23 ║


║ Woonplaats: Markelo ║ ╟─┤GETUIGEN├───────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam (1e) : Jan Mennegat ║


║ Beroep : landbouwer Leeftijd: 60 ║


║ Woonplaats: Markelo ║


║ Naam (2e) : Jan Hendrik Boswinkel ║


║ Beroep : landbouwer Leeftijd: 28 ║


║ Woonplaats: Markelo ║ ╟─┤MOEDER├─────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Naam : Hermina Christina Zweers ║


║ Beroep : zonder beroep Leeftijd: ║ ╟─┤KIND├───────────────────────────────────────────────────────────────────────╢


║ Datum : 22-10-1925 Tijd: 01:00 ║


║ Voornaam : Hermanus Geslacht: M ║


║ Woonplaats: Elsenerbroek ║


║ Info : ║ ║ ║


╚══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╝

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus Potman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hermanus Potman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hermanus Potman


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 oktober 1925 lag tussen 13,2 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 2,1 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
      • 8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
      • 19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
      • 25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
      • 21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
      • 30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
    • De temperatuur op 22 december 1949 lag tussen -2,5 °C en 3,1 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 11 mei » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verleent met resolutie 273 het lidmaatschap van de VN aan Israël.
      • 14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
      • 8 augustus » Bhutan wordt onafhankelijk.
      • 29 augustus » Het Koningin Wilhelminafonds voor Kankerbestrijding wordt opgericht.
      • 13 september » Beëdiging van Theodor Heuss als eerste bondspresident van West-Duitsland.
      • 7 oktober » De Duitse Democratische Republiek (DDR) wordt gevormd.
    • De temperatuur op 17 april 1980 lag tussen 6,9 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (84%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
    • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Céline Purcell, Nederlands actrice en musicalster
      • 1 april » De NOS begint met Teletekst.
      • 21 april » Een zware noordwesterstorm richt voor miljoenen guldens schade aan op de Nederlandse kust.
      • 30 april » De troonsafstand van Koningin Juliana en inhuldiging van Koningin Beatrix in de Nieuwe Kerk te Amsterdam gaan gepaard met grote krakersrellen.
      • 25 juli » Een treinbotsing bij het Groningse Winsum eist negen mensenlevens.
      • 8 september » In Amsterdam breken krakersrellen uit bij de ontruiming van het pand De Vogelstruys.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Potman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Potman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Potman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Potman (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gerrit Potman, "Stamboom Potman (Markelo)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-potman/I10580.php : benaderd 7 maart 2026), "Hermanus Potman (1925-1980)".