Stamboom Post-Doornbos » Annigje Riemts (-1814)

Persoonlijke gegevens Annigje Riemts 

Bron 1

Gezin van Annigje Riemts

Zij is getrouwd met Oltman Gerrits.

Zij zijn op 9 januari 1774 te Hoogezand, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1774 te Windeweer, Groningen, Nederland.Bron 4


Kind(eren):

  1. Gerrit Klein  -1830
  2. Gepke Klein  -1854

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Annigje Riemts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Annigje Riemts

Leentien Ipes
1668-????

Annigje Riemts
-1814

1774

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Doopboek, D00023
    2. BS Overlijdensregister, BSO00040, 9, 2 maart 1814
    3. Trouwboek, T00036, 166, 9 januari 1774
    4. Trouwboek, T00091, 33, 30 januari 1774

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 januari 1740 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1740: Bron: Wikipedia
      • 9 januari » De Rooswijk, een VOC-handelsschip, loopt tijdens een storm op een zandbank en vergaat (met een kostbare lading zilver) met haar volledige bemanning voor de Engelse kust van Kent.
      • 17 augustus » Kardinaal Prospero Lorenzo Lambertini wordt gekozen tot Paus Benedictus XIV.
      • 22 augustus » Kroning van Paus Benedictus XIV in Rome.
    • De temperatuur op 30 januari 1774 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: hagel omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
      • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
      • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
      • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
    • De temperatuur op 1 maart 1814 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
      • 25 maart » Koning Willem I richt De Nederlandsche Bank op.
      • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
      • 5 mei » Capitulatie van Maastricht: opheffing van de Blokkade van Maastricht en vertrek van de Fransen uit het laatste Nederlandse bolwerk.
      • 23 mei » Het Beleg van Delfzijl eindigt na zes maanden; de laatste Franse troepen in Nederland vertrekken.
      • 30 mei » Napoleon wordt verbannen naar Elba.
      • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Riemts

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Riemts.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Riemts.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Riemts (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Post-Doornbos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ben Aalbers, "Stamboom Post-Doornbos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-post-doornbos/I3097.php : benaderd 2 maart 2026), "Annigje Riemts (-1814)".