Stamboom Poots » Albert Cornelis Olden (± 1863-1923)

Persoonlijke gegevens Albert Cornelis Olden 

  • Hij is geboren rond 1863 in Ginneken en Bavel.
    Zoon van Hendrik Olden
    en Anna Rabbemand
  • Hij is overleden op 30 juni 1923 in Veldhoven.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 april 2008.

Gezin van Albert Cornelis Olden

Hij is getrouwd met Antonia Stoffels.

Zij zijn getrouwd op 22 december 1888 te Budel.


Kind(eren):

  1. Anna Maria Olden  1891-????

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Cornelis Olden

Albert Cornelis Olden
± 1863-1923

1888

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 december 1888 lag rond de 4,7 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
  • De temperatuur op 30 juni 1923 lag tussen 9,5 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
    • 7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
    • 29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
    • 8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Olden

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Olden.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Olden.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Olden (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Poots is opgesteld door J.W. Poots (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J.W. Poots, "Stamboom Poots", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-poots/I2341.php : benaderd 27 januari 2026), "Albert Cornelis Olden (± 1863-1923)".