De temperatuur op 6 november 1924 lag tussen -1,2 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
24 januari » Sint-Petersburg wordt hernoemd tot Leningrad.
27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
Dag van overlijden 18 februari 2014
De temperatuur op 18 februari 2014 lag tussen 3,5 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
2 januari » De vroegere chef van de Rwandese militaire inlichtingendienst, Patrick Karegeya, wordt dood aangetroffen in een hotelkamer in Johannesburg. Hij blijkt te zijn vermoord en vluchtte in 2007 naar Zuid-Afrika omdat hij in eigen land werd beschuldigd van het beramen van een staatsgreep.
12 januari » De Nederlandse schaatser Jan Blokhuijsen wordt Europees kampioen schaatsen allround. Bij de vrouwen zegeviert zijn landgenote Ireen Wüst.
22 februari » Dubbel succes voor Nederland tijdens de Olympische Winterspelen in Sotsji. Zowel de mannen als de vrouwen winnen goud op de ploegenachtervolging schaatsen.
23 mei » Na acht seizoenen wordt in Nederland de laatste aflevering uitgezonden van het praatprogramma Pauw & Witteman.
29 augustus » De vulkaan Tavurvur in Papoea-Nieuw-Guinea barst uit.
30 augustus » Bij een busongeluk in Bolivia komen zeker negen mensen om het leven. De bus vliegt over de kop op de snelweg in de buurt van het dorp Challapata.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G. Polman, "Stamboom Polman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-polman/I1690.php : benaderd 3 maart 2026), "Herman-Johannes Liet (1924-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.