De temperatuur op 22 april 1959 lag tussen 1,9 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 februari » Buddy Holly, Ritchie Valens en The Big Bopper komen om bij een vliegtuigongeluk. Deze dag wordt bekend als "The day the music died" (De dag waarop de muziek stierf).
18 maart » President van de Verenigde Staten Dwight D. Eisenhower tekent een document waardoor Hawaï de status van "staat" krijgt.
19 april » In de Tsjechische stad Ostrava wordt voetbalstadion Bazaly officieel in gebruik genomen.
1 juli » Verkiezing van Heinrich Lübke tot tweede bondspresident van West-Duitsland.
13 september » Beëdiging van Heinrich Lübke als tweede bondspresident van West-Duitsland.
13 december » Aartsbisschop Makarios wordt de eerste president van Cyprus.
Dag van overlijden 16 januari 2012
De temperatuur op 16 januari 2012 lag tussen -4,4 °C en 4,8 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
21 april » In Nederland mislukken onderhandelingen over een nieuwe bezuinigingsronde, het zogenaamde Catshuisoverleg 2012. Het CDA, VVD en de PVV worden het niet eens over miljardenbezuinigingen. Naar aanleiding van dit mislukken geeft Geert Wilders aan dat de PVV geen gedoogpartner meer zal zijn van het kabinet.
4 mei » De Zuid-Afrikaanse minister Roy Padayachie overlijdt aan een hartaanval in de Ethiopische hoofdstad Addis Ababa, waar hij is voor een bijeenkomst van de Afrikaanse Unie.
2 augustus » De Nederlandse zwemster Ranomi Kromowidjojo wint de gouden medaille op de 100 meter vrije slag bij de Olympische Zomerspelen 2012.
10 augustus » De Nederlandse vrouwenhockeyploeg behaalt goud op de Olympische spelen in Londen.
13 oktober » Bij Zuid-Afrika zinkt een boot met zo'n veertig buitenlandse toeristen aan boord. Een Franse vrouw komt om het leven.
1 december » In de Nederlandse stad Amsterdam vindt de tiende editie van het Junior Eurovisiesongfestival 2012 plaats.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik de Graaf, "Stamboom Plugboer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-plugboer/I4804.php : benaderd 29 december 2025), "Freddy Roos (1959-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.