Stamboom Plugboer » Gerrit Modder (1869-1906)

Persoonlijke gegevens Gerrit Modder 


Gezin van Gerrit Modder

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Modder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Modder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Modder

Jan Modder
1800-1870
Neeltje Raven
1792-1854
Pieter Modder
1824-1903

Gerrit Modder
1869-1906


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 oktober 1869 lag rond de 6,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
      • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
      • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
    • De temperatuur op 13 december 1906 lag tussen 0,4 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 4,2 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
      • 18 februari » Oprichting van het Belgisch olympisch comité. In 1978 hernoemd tot Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité.
      • 12 maart » Stormvloed van 1906 na extreem hoog water op de Westerschelde. Diverse zeedijken breken door, met grote schade tot gevolg. Doordat de stormvloed overdag plaatsvindt, vallen er geen doden. Net over de grens in het Waasland verdrinken in totaal 8 mensen.
      • 20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
      • 4 juli » Goedkeuring van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door paus Pius X.
      • 22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1862 » Auguste Lumière, Frans fotografie- en filmpionier († 1954)
    • 1871 » Louis Fles, Nederlands zakenman, activist en auteur († 1940)
    • 1872 » Jacques Edwin Brandenberger, Zwitsers textielingenieur en uitvinder van het cellofaan († 1954)
    • 1873 » Jaap Eden, Nederlands schaats- en wielerkampioen († 1925)
    • 1876 » Adolpho Ducke, Braziliaans botanicus en entomoloog († 1959)
    • 1893 » Herman Meulemans, Belgisch componist, organist en muziekpedagoog († 1965)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Modder

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Modder.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Modder.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Modder (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Plugboer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hendrik de Graaf, "Stamboom Plugboer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-plugboer/I12704.php : benaderd 18 februari 2026), "Gerrit Modder (1869-1906)".