14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
27 februari » Voetbalclub Bayern München wordt opgericht in restaurant Gisela te München Schwabing als een afscheiding van elf leden van voetbalploeg MTV München. Franz John wordt de eerste voorzitter.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
Dag van overlijden 19 maart 1979
De temperatuur op 19 maart 1979 lag tussen -1,0 °C en 1,5 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
28 maart » Kees Kist, John Metgod en Jan Peters scoren in Eindhoven voor het Nederlands voetbalelftal in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zwitserland.
29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
23 mei » Verkiezing van Karl Carstens tot vijfde bondspresident van West-Duitsland.
1 juli » Beëdiging van Karl Carstens als vijfde bondspresident van West-Duitsland.
19 juli » In Nicaragua komt een einde aan de dictatuur van de Somoza-dynastie als een junta van wederopbouw, onder leiding van Daniel Ortega, de macht overneemt.
28 augustus » Een bom van de Provisional IRA explodeert op de Grote Markt in Brussel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: A. Phaff, "Stamboom Phaff", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-phaff/I926.php : benaderd 12 februari 2026), "Franciscus Johannes "Frans" BERKELMANS (1900-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.