De temperatuur op 28 april 1888 lag rond de 12,8 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
Dag van overlijden 22 juni 1960
De temperatuur op 22 juni 1960 lag tussen 9,8 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
10 april » Wielrenner Pino Cerami wint Parijs-Roubaix op 38-jarige leeftijd.
27 april » Togo wordt een onafhankelijke republiek met Sylvanus Olympio als eerste president en premier.
4 juli » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Deportivo Platense in Puerto Cortés.
20 augustus » Senegal verlaat de Mali-federatie en wordt een zelfstandige staat.
5 september » Bokser Clement Quartey behaalt de zilveren medaille in de klasse tot 63,5 kilogram bij de Olympische Spelen in Rome en wint daarmee de allereerste plak uit de olympische geschiedenis van zijn West-Afrikaanse vaderland Ghana.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: C.M.J. Peterse, "Stamboom Peterse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peterse/I631.php : benaderd 21 oktober 2026), "Elisabeth Maria Peterse (1888-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.