De temperatuur op 16 mei 1912 lag tussen 5,4 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
Dag van overlijden 24 november 2010
De temperatuur op 24 november 2010 lag tussen 0,4 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (46%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
21 februari » Schaatsster Ireen Wüst wint goud op de 1500 meter tijdens de Olympische Winterspelen van Vancouver.
1 april » De Efteling opent de Sprookjesboom, een nieuw sprookje in het Sprookjesbos.
6 april » In Walibi Holland wordt de attractie Speed of Sound geopend.
29 juni » De redactie van NRC Handelsblad keurt de voordracht goed van de Vlaming Peter Vandermeersch als de nieuwe hoofdredacteur van de krant.
24 augustus » Opstandelingen van de radicaal-islamitische beweging Al-Shabaab doden zeker dertig mensen met een zelfmoordaanslag op een hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu.
10 oktober » De Nederlandse Antillen houden op te bestaan. Curaçao en Sint Maarten worden nieuwe landen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, en Bonaire, Sint Eustatius en Saba (de BES-eilanden) krijgen de status bijzondere gemeente van Nederland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Maarten Peetoom, "Stamboom Peetoom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peetoom/I5062.php : benaderd 15 januari 2026), "Maria Theodora "Marie" van den Hurk (1912-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.