Stamboom Peet » Derkjen Hemeltjen (1830-1898)

Persoonlijke gegevens Derkjen Hemeltjen 

  • Zij is geboren op 26 juni 1830 in Deventer.
  • Zij is overleden op 14 april 1898 in Deventer, zij was toen 67 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 3168
    Gemeente: Deventer Soort akte: overlijdensakte Aktenummer: 132 Aangiftedatum: 15-04-1898
    Overledene: Dirkjen Hemeltjen Overlijdensdatum: 14-04-1898 Leeftijd: 67 Overlijdensplaats: Deventer
    Vader: Egbert Hemeltjen Moeder: Willemina Rattink
    Partner: Jan Albert Strokappe Relatie: gescheiden echtgenote
    Nadere informatie geboren te Diepenveen; weduwe van Teunis Ratting
  • Een kind van Engbert Hemeltjen en Willemina Rattink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 december 2017.

Gezin van Derkjen Hemeltjen

(1) Zij is getrouwd met Teunis Rattink.

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1859 te Deventer, zij was toen 28 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 02709
Gemeente: Deventer Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 12 Datum: 10-02-1859
Bruidegom: Teunis Ratting Leeftijd: 47 Geboorteplaats: Olst
Bruid: Derkjen Hemeltjen Leeftijd: 28 Geboorteplaats: Diepenveen
Vader bruidegom: Jan Ratting Moeder bruidegom: Janna Wensing
Vader bruid: Egbert Hemeltjen Moeder bruid: Willemina Rattink
Nadere informatie beroep Bg.: tuinman; beroep vader Bd.: bouwman; weduwnaar van Johanna van der Wal

Kind(eren):

  1. Teunis Jan Rattink  1860-1928
  2. Willemina Rattink  1865-1892


(2) Zij is getrouwd met Jan Albert Strokappe.

Zij zijn getrouwd op 3 december 1868 te Deventer, zij was toen 38 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 02713
Gemeente: Deventer Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 155 Datum: 03-12-1868
Bruidegom: Jan Albert Strokappe Leeftijd: 31 Geboorteplaats: Gorssel
Bruid: Derkjen Hemeltjen Leeftijd: 38 Geboorteplaats: Diepenveen
Vader bruidegom: Jan Strokappe Moeder bruidegom: Fenneken Achterkamp
Vader bruid: Egbert Hemeltjen Moeder bruid: Willemina Rattink
Nadere informatie beroep Bg.: daglooner; beroep vader Bg.: daglooner; weduwe van Teunis Ratting; echtscheiding Deventer 1894

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 02725
Gemeente: Deventer Soort akte: Scheidingsakte Aktenummer: 208 Datum: 20-12-1894
Bruidegom Jan Albert Strokappe
Bruid Derkjen Hemeltjen
Vader bruidegom Moeder bruidegom
Vader bruid Moeder bruid
Nadere informatie echtscheiding vonnis rechtbank Zutphen; 01 11 1894; gehuwd te Deventer 03 12 1868

Kind(eren):


Het echtpaar is gescheiden 1 november 1894 te Zutphen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derkjen Hemeltjen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Derkjen Hemeltjen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Derkjen Hemeltjen

Derkjen Hemeltjen
1830-1898

(1) 1859
(2) 1868

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 juni 1830 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België
  • De temperatuur op 3 december 1868 lag rond de 8,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 14 april 1898 lag rond de 6,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
    • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
    • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.

Over de familienaam Hemeltjen


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I9619.php : benaderd 17 januari 2026), "Derkjen Hemeltjen (1830-1898)".