Stamboom Peet » Jennigje "Jenneken" Zwerus (1791-1880)

Persoonlijke gegevens Jennigje "Jenneken" Zwerus 

  • Roepnaam is Jenneken.
  • Ze werd gedoopt op 18 december 1791 in Vorchten.
  • Zij is overleden op 27 maart 1880 in Veessen (Heerde).
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling; Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4263.07 Aktenummer: 36 Registratiedatum: 29-03-1880 Akteplaats: Heerde
    Overledene: Jenneken Zwerus Beroep: zonder beroep Geboorteplaats: Vorchten (Heerde) Leeftijd: 88 Jaar
    Vader: Hendrik Jan Zwerus Beroep; landman
    Moeder: Bijgjen Arends Beroep: landbvrouw
    (ex-)partner; Jan Brummel
    Gebeurtenis; Overlijden Datum: 27-03-1880 Gebeurtenisplaats: Veessen
  • Een kind van Hendrik Jan Herms Zwerus en Bijgjen Arends
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 oktober 2023.

Gezin van Jennigje "Jenneken" Zwerus

Zij is getrouwd met Jan Brummel.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1818 te Wijhe.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Collectie Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 13738 Aktenummer: 19 Registratiedatum: 31-10-1818 Akteplaats: Wijhe
Bruidegom: Jan Brummel Beroep: Boereknegt Geboorteplaats: Epe Leeftijd: 30
Bruid: Jennegie Zwerus Beroep: Dienstmeid Geboorteplaats: Heerde Leeftijd:
27
Vader van de bruidegom: Willem Hermens Brummel
Moeder van de bruidegom: Wilmpje Jans van Lohuizen Beroep; boerin
Vader van de bruid: Hendrik Jan Zwerus
Moeder van de bruid: Beigjen Arends Beroep: boerin
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 31-10-1818 Gebeurtenisplaats: Wijhe

Kind(eren):

  1. Willemina Brummel  1822-1916 


Notities over Jennigje "Jenneken" Zwerus

Naam ook als Zweers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jennigje "Jenneken" Zwerus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jennigje "Jenneken" Zwerus

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jennigje Zwerus

Jennigje Zwerus
1791-1880

1818

Jan Brummel
1788-1860


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 december 1791 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
  • De temperatuur op 31 oktober 1818 lag rond de 11,0 °C. Er was 726 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 18 juni » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Kaap de Goede Hoop.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
    • 3 december » Illinois wordt de 21e staat van de Verenigde Staten.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
  • De temperatuur op 27 maart 1880 lag rond de 11,9 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.

Over de familienaam Zwerus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zwerus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zwerus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zwerus (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I85206.php : benaderd 21 februari 2026), "Jennigje "Jenneken" Zwerus (1791-1880)".