Stamboom Peet » Hendrica Groes (1807-????)

Persoonlijke gegevens Hendrica Groes 


Gezin van Hendrica Groes

Zij is getrouwd met Lammert Arfman.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1824 te Ruurlo, zij was toen 17 jaar oud.

Bruidegom
Lammert Arfman
Beroep
daghuurder
Geboorteplaats
Ruurlo (Berkelland)
Leeftijd
31
Bruid
Hendrica Groes
Beroep
zonder beroep
Geboorteplaats
Ruurlo (Berkelland)
Leeftijd
27
Vader van de bruidegom
Hendrik Arfman
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruidegom
Jenneken Voortman
Beroep
geen beroep vermeld
Vader van de bruid
Willem Groes
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruid
Berentjen Lievestro
Beroep
geen beroep vermeld
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
04-03-1824
Gebeurtenisplaats
Ruurlo
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Gelders Archief
Plaats instelling
Arnhem
Collectiegebied
Gelderland
Archief
0207
Registratienummer
3107.14
Aktenummer
1
Registratiedatum
04-03-1824
Akteplaats
Ruurlo

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrica Groes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrica Groes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrica Groes

Willemina Pasman
± 1723-1797
Willem Groes
1749-1833

Hendrica Groes
1807-????

1824

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1824 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.

Over de familienaam Groes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Groes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Groes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Groes (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I84484.php : benaderd 16 januari 2026), "Hendrica Groes (1807-????)".