Stamboom Peet » Gerrit Jan Witteveen (1885-1968)

Persoonlijke gegevens Gerrit Jan Witteveen 


Gezin van Gerrit Jan Witteveen

Hij is getrouwd met Cornelia Elisa Janson.

Zij zijn getrouwd op 12 september 1912 te Dussen (Werkendam), hij was toen 26 jaar oud.

Bruidegom: Gerrit Jan Witteveen Beroep: ambtenaar rijksopvoedingsgesticht Geboorteplaats: Voorst Leeftijd: 26 Woonplaats: Avereest
Bruid; Cornelia Elisa Janson Beroep: zonder beroep Geboorteplaats: Dussen
Leeftijd: 21 Woonplaats; Dussen
Vader van de bruidegom: Hendrik Witteveen Beroep: tuinman Woonplaats: Voorst
Moeder van de bruidegom: Aaltje Lebbink Beroep: zonder beroep Woonplaats: Voorst
Vader van de bruid: Karel Janson Beroep: slager Woonplaats: Dussen
Moeder van de bruid: Sophia van Emden
Getuige: Cornelis Colijn Beroep: Landbouwer Leeftijd: 65 Woonplaats: Dussen
Getuige: Adriaan Pellecaan Beroep: Timmerman Leeftijd: 50 Woonplaats: Dussen
Getuige: Adriaan Raams Beroep: Landbouwer Leeftijd: 67 Woonplaats: Dussen
Getuige: Michiel Janson Beroep: militair Leeftijd: 23 Woonplaats: Arnhem
diversen: broer van de bruid
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 12-09-1912
Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Streekarchief Langstraat Heusden Altena Collectiegebied: Noord-Brabant Archief: 1025 Registratienummer: 3328 Aktenummer; 15 Registratiedatum: 12-09-1912
Akteplaats: Dussen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Jan Witteveen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Jan Witteveen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Jan Witteveen

Gerrit Jan Witteveen
1885-1968

1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 november 1885 lag rond de -0,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 12 september 1912 lag tussen 8,1 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
    • 10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
    • 15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
  • De temperatuur op 28 september 1968 lag tussen 9,9 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (28%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 7 april » Jim Clark verongelukt op de Hockenheimring Baden-Württemberg.
    • 30 mei » Willem van Hanegem maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in het vriendschappelijke duel tegen Schotland (0-0).
    • 7 juli » Het attractiepark Legoland Billund in de gelijknamige Deense stad opent zijn deuren.
    • 21 juli » Wielrenner Jan Janssen wint, als eerste Nederlander ooit, de Ronde van Frankrijk door in de afsluitende tijdrit de Belg Herman Van Springel uit de gele trui te rijden.
    • 30 augustus » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten van Amerika verbetert in Long Beach zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met een tiende van een seconde tot 55,6 seconden.
    • 15 oktober » Sprintatlete Wyomia Tyus scherpt bij de Olympische Spelen in Mexico-Stad het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,08 seconden.

Over de familienaam Witteveen


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I82297.php : benaderd 20 januari 2026), "Gerrit Jan Witteveen (1885-1968)".