Stamboom Peet » Maria Runhard (1806-1873)

Persoonlijke gegevens Maria Runhard 

  • Zij is geboren op 3 mei 1806 in Zwartsluis.
  • Zij is overleden op 24 juli 1873 in Zwolle, zij was toen 67 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Collectie Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 15294 Aktenummer: 352 Registratiedatum: 24-07-1873 Akteplaats: Zwolle
    Opmerking: later weduwe van Hendrik Nijhof en Hendrik Niezink
  • Een kind van Derk Willems Runhard en Geesje Jans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 september 2022.

Gezin van Maria Runhard

(1) Zij is getrouwd met Hendrik Nijhof.

Zij zijn getrouwd

Bruidegom
Hendrik Nijhof
Beroep
Timmerman
Geboortedatum
26-01-1804
Geboorteplaats
Zwolle
Bruid
Maria Runhard
Geboortedatum
03-06-1806
Geboorteplaats
Zwartsluis
Vader van de bruidegom
Gerrit Nijhof
Moeder van de bruidegom
Aaltjen van Trijf
Vader van de bruid
Derk Willems Runhard
Moeder van de bruid
Geesje Jans
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
05-09-1850
Gebeurtenisplaats
Zwolle
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Collectie Overijssel
Plaats instelling
Zwolle
Collectiegebied
Overijssel
Archief
0123
Registratienummer
14562
Aktenummer
109
Registratiedatum
05-09-1850
Akteplaats
Zwolle
Collectie
Burgerlijke Stand in Overijssel
Boek
Zwolle 1811-1932
Opmerking
weduwnaar van Jans Wessels; weduwe van Johannes Kamphuis

(2) Zij is getrouwd met Johannes Kamphuis.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1828 te Zwolle, zij was toen 22 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Collectie Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 14557 Aktenummer: 32 Registratiedatum: 08-05-1828 Akteplaats: Zwolle
Bruidegom: Johannes Camphuis Beroep: Landbouwer Geboortedatum: 26-02-1803
Geboorteplaats: Zwolle
Bruid: Maria Runhard Beroep: dienstmaagd Geboortedatum: 03-06-1806 Geboorteplaats: Zwartsluis
Vader van de bruidegom: Albert Camphuis Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruidegom: Antonia Dekkers Beroep: landbouwster
Vader van de bruid: Derk Willems Runhard Beroep: kalkbaas
Moeder van de bruid: Geesje Jans
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 08-05-1828 Gebeurtenisplaats: Zwolle

Kind(eren):

  1. Maria Anna Kamphuis  1842-1869 


(3) Zij is getrouwd met Hendrik Niezink.

Zij zijn getrouwd op 21 september 1871 te Zwolle, zij was toen 65 jaar oud.

Bruidegom
Hendrik Niezink
Beroep
klompenmaker
Geboorteplaats
Zwolle
Leeftijd
64
Bruid
Maria Runhard
Geboorteplaats
Zwartsluis
Leeftijd
65
Vader van de bruidegom
Herm Niezink
Moeder van de bruidegom
Everdina van der Kolk
Vader van de bruid
Derk Willems Runhard
Moeder van de bruid
Geesje Jans
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
21-09-1871
Gebeurtenisplaats
Zwolle
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Collectie Overijssel
Plaats instelling
Zwolle
Collectiegebied
Overijssel
Archief
0123
Registratienummer
14568
Aktenummer
119
Registratiedatum
21-09-1871
Akteplaats
Zwolle
Collectie
Burgerlijke Stand in Overijssel
Boek
Zwolle 1811-1932
Opmerking
weduwnaar van Henderica Oosterhoff; weduwe van Hendrik Nijhof

Notities over Maria Runhard

Naam ook als Runhart en als Runhert

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Runhard?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Runhard

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Runhard

Maria Runhard
1806-1873

(1) 
(2) 1828
(3) 1871

Hendrik Niezink
± 1807-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 mei 1806 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
  • De temperatuur op 21 september 1871 lag rond de 8,4 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
  • De temperatuur op 24 juli 1873 lag rond de 23,5 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.

Over de familienaam Runhard

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Runhard.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Runhard.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Runhard (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I76819.php : benaderd 30 januari 2026), "Maria Runhard (1806-1873)".