Stamboom Peet » Eibert Willem Hagen (1864-1938)

Persoonlijke gegevens Eibert Willem Hagen 

  • Hij is geboren op 6 maart 1864 in Hengelo (Gld).
  • Hij is overleden op 19 juni 1938 in Vorden, hij was toen 74 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207A Registratienummer: 9786.06 Aktenummer: 29 Registratiedatum: 20-06-1938 Akteplaats: Vorden
    Overledene: Elbert Willem Hagen Beroep: zonder beroep Geboorteplaats: Hengelo Leeftijd: 74 Jaar
    Vader: Hendrik Willem Hagen Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Gesina Nijman Beroep: geen beroep vermeld
    (ex-)partner: Zweersina Maria Regelink Beroep: geen beroep vermeld
    (ex-)partner: Derkjen Eggink Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 19-06-1938 Gebeurtenisplaats: Vorden
  • Een kind van Hendrik Willem Hagen en Gesina Nijman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 september 2023.

Gezin van Eibert Willem Hagen

(1) Hij is getrouwd met Zweersina Maria Regelink.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1887 te Vorden, hij was toen 22 jaar oud.

Documenttype; BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2775.02 Aktenummer: 5 Registratiedatum: 25-02-1887 Akteplaats: Vorden
Bruidegom: Elbert Willem Hagen Beroep: Landbouwer Geboortedatum:
06-03-1864 Geboorteplaats; Hengelo
Bruid: Zweersina Maria Regelink Beroep: landbouwster Geboortedatum:
18-04-1855 Geboorteplaats: Vorden
Vader van de bruidegom: Hendrik Willem Hagen Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruidegom: Gezina Nijman Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Teunis Regelink Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid; Maria Zweersina Addink Beroep: zonder beroep
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 25-02-1887 Gebeurtenisplaats: Vorden

Opmerking: weduwe van Hendrik Jan klein Ikkink

(2) Hij is getrouwd met Derkjen Eggink.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1896 te Vorden, hij was toen 32 jaar oud.

Bruidegom
Elbert Willem Hagen
Beroep
Landbouwer
Geboorteplaats
Hengelo
Leeftijd
32
Bruid
Derkjen Eggink
Beroep
zonder beroep
Geboorteplaats
Vorden (Bronckhorst)
Leeftijd
29
Vader van de bruidegom
Hendrik Willem Hagen
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruidegom
Gesina Nijman
Beroep
zonder beroep
Vader van de bruid
Garrit Eggink
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruid
Garritjen Weenink
Beroep
geen beroep vermeld
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
22-05-1896
Gebeurtenisplaats
Vorden
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Gelders Archief
Plaats instelling
Arnhem
Collectiegebied
Gelderland
Archief
0207
Registratienummer
2775.11
Aktenummer
11
Registratiedatum
22-05-1896
Akteplaats
Vorden
Collectie
Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen
Boek
Vorden, Huwelijksregister
Opmerking
weduwnaar van Zweersina Maria Regelink

Notities over Eibert Willem Hagen

Kinderen uit het huwelijk met Derkjen Eggink:
Zweersina Gerritdina Hagen 1897-1903
Gerritdina Hagen 1901-
Gerrit Hagen 1904-1904
Gesina Hagen 1906-

Kinderen uit het huwelijk met Zweersina Maria Regelink:
Hendrika Willemina Hagen 1888-1889
Maria Gesina Hagen ± 1891-????
Hendrika Wilhelmina Hagen ± 1891-1939
Hendrik Willem Hagen ± 1894-????
NN Hagen 1895-1895

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eibert Willem Hagen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eibert Willem Hagen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eibert Willem Hagen

Gesina Nijman
1835-1899

Eibert Willem Hagen
1864-1938

(1) 1887
(2) 1896

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 maart 1864 lag rond de 8,8 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
    • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
  • De temperatuur op 22 mei 1896 lag rond de 9,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
  • De temperatuur op 19 juni 1938 lag tussen 9,8 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
    • 12 maart » Oostenrijks nazileider Arthur Seyss-Inquart wordt benoemd tot nieuwe kanselier van Oostenrijk. Diens eerste daad is het versturen van een, tevoren opgesteld, telegram waarin hij Duitsland vraagt om het Duitse leger te zenden om vrede en veiligheid te brengen....en om bloedvergieten te voorkomen.
    • 10 april » In Oostenrijk wordt een referendum gehouden over de op 13 maart voltrokken Anschluss, de vereniging van Oostenrijk en Duitsland. Een overweldigende meerderheid geeft aan voorstander te zijn.
    • 26 mei » Adolf Hitler legt in Wolfsburg de eerste steen voor de fabriek van de "Kraft durch Freude"-wagen, het huidige Volkswagen.
    • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
    • 30 september » Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enerzijds en nazi-Duitsland en Italië anderzijds tekenen het Verdrag van München waardoor Duitsland het recht krijgt het Sudetenland in Tsjecho-Slowakije te annexeren.

Over de familienaam Hagen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hagen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hagen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hagen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I58791.php : benaderd 24 januari 2026), "Eibert Willem Hagen (1864-1938)".