Stamboom Peet » Willem Ankersmit (1766-1837)

Persoonlijke gegevens Willem Ankersmit 

  • Hij werd gedoopt op 8 mei 1766 in Terwolde (gem.Voorst).Bron 1
    1766 8 mei Willem Ankersmit en Heiltjen Jacobs Bredenoort echteluiden haar kind gedoopt Willem
  • Hij is overleden op 17 mei 1837 in Terwolde (gem.Voorst).
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2801 Aktenummer: 85 Registratiedatum: 18-05-1837 Akteplaats: Voorst
    Overledene: Willem Ankersmit Beroep: Landbouwer Leeftijd: 71 Jaar
    Vader: Willem Ankersmit Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Heiltje Jacobs Bredenoord Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Heijltjen Schultingh Bredenoord
    Partner: Everdina Overbosch
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 17-05-1837 Gebeurtenisplaats: Terwolde (Voorst)
  • Een kind van Willem Ankersmit en Heiltjen Jacobs Bredenoort
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 juli 2023.

Gezin van Willem Ankersmit

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Heijltjen Schultink Bredenoort) is ook zijn nicht.

(1) Hij is getrouwd met Heijltjen Schultink Bredenoort.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1798 te Terwolde (gem.Voorst).Bron 2

1798 4 mrt. Zijn getrouwd Willem Ankersmit j.m. met
Heijltje Schultings Bredenoort j.d. beide gebooren en woonagtig in Terwolde

Kind(eren):

  1. Willem Ankersmit  1801-1890


(2) Hij is getrouwd met Everdina Overbosch.

Zij zijn getrouwd op 28 maart 1818 te Epe.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 5009 Aktenummer: 5 Registratiedatum: 28-03-1818 Akteplaats: Epe
Bruidegom: Willem Ankersmit Beroep: Landbouwer
Bruid: Everdina Overbosch Beroep: zonder beroep
Vader van de bruidegom: Willem Ankersmit Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Heijltje Jacobs Bredenoord Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Evert Overbosch Beroep: paardendoctor
Moeder van de bruid: Gergjen Willems Schokkenkamp Beroep: geen beroep vermeld Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 28-03-1818 Gebeurtenisplaats: Epe
Opmerking: weduwnaar van Heijltjen Schultingh Bredenoord

Kind(eren):

  1. Heijltje Ankersmit  1819-1864 
  2. Gerritje Ankersmit  1821-1891 
  3. Hendrik Jan Ankersmit  1824-1887 
  4. Everdina Ankersmit  1826-1919 
  5. Evert Ankersmit  1831-1859


Notities over Willem Ankersmit

Geboren en overleden op erve Maatakker in Terwolde (info genealogie Banekate)

Kinderen uit het huwelijk met Everdina Overbosch:
Heijltje Ankersmit 1819-1864
Gerritjen Ankersmit 1821-1891
Barta Johanna Ankersmit 1823-1900
Willemina Heillena Ankersmit 1828-1905
Evert Ankersmit 1831-1859

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Ankersmit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Ankersmit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Ankersmit


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. doopboek Terwolde
  2. Trouwboek Terwolde

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 mei 1766 lag rond de 12,0 °C. Er was 154 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken donker. Bijzondere weersverschijnselen: donder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1766: Bron: Wikipedia
    • 3 mei » De Akte van Consulentschap wordt in het geheim vastgelegd.
    • 4 augustus » Het wapenschild van Martinique wordt ontworpen.
  • De temperatuur op 28 maart 1818 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
  • De temperatuur op 17 mei 1837 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.

Over de familienaam Ankersmit


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I50697.php : benaderd 9 januari 2026), "Willem Ankersmit (1766-1837)".