Stamboom Peet » Gerritje Alferink (1816-1872)

Persoonlijke gegevens Gerritje Alferink 

  • Zij is geboren op 29 juni 1816 in Diepenveen.
  • Zij is overleden op 16 juli 1872 in Averlo (Diepenveen), zij was toen 56 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 3590
    Aktenummer: 55 Registratiedatum: 17-07-1872 Akteplaats: Diepenveen
    Overledene: Gerritje Stoevenbelt Beroep: dagloonster Geboorteplaats: Diepenveen Leeftijd: 56
    Vader Jan Stoevenbelt Moeder: Bartha Alferink
    Partner: Jan Albert Bluemink
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 16-07-1872 Gebeurtenisplaats: Averlo (Diepenveen)
  • Een kind van Jan Stoevenbeld - Alferink en Bartjen Alferink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 april 2020.

Gezin van Gerritje Alferink

(1) Zij is getrouwd met Jan Hendrik Beltman.

Zij zijn getrouwd op 3 maart 1842 te Diepenveen, zij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 3445 Aktenummer: 4 Registratiedatum: 03-03-1842 Akteplaats: Diepenveen
Bruidegom: Jan Hendrik Beltman Beroep: boerenknecht Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 30
Bruid: Gerritje Alferink Beroep: dienstmaagd Geboorteplaats: Diepenveen: Leeftijd: 25
Vader van de bruidegom: Jan Beltman Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruidegom: Aaltjen Brink: Beroep: landbouweresse
Vader van de bruid: Jan Alferink Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid: Barta Alferink Beroep: landbouwster
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 03-03-1842 Gebeurtenisplaats: Diepenveen

(2) Zij is getrouwd met Jan Albert Bluemink.

Zij zijn getrouwd op 26 juli 1849 te Diepenveen, zij was toen 33 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum OverijsselPlaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 3445 Aktenummer: 12 Registratiedatum: 26-07-1849 Akteplaats: Diepenveen
Bruidegom: Jan Albert Bluemink Beroep: dagloner Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 31
Bruid: Gerritje Alferink Beroep: boerewerkster Geboorteplaats: Diepenveen Leeftijd: 32
Vader van de bruidegom: Jan Bluemink Beroep: dagloner
Moeder van de bruidegom: Aaltjen Brink
Vader van de bruid: Jan Alferink Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid: Barta Alferink Beroep: landbouwster
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 26-07-1849 Gebeurtenisplaats: Diepenveen
Opmerking: weduwe van Jan Hendrik Beltman; dispensatie KB 13 06 1849

Kind(eren):

  1. Johanna Bluemink  1850-1926
  2. Aaltje Bluemink  1852-1914
  3. Jan Albert Bluemink  1860-1918 


Notities over Gerritje Alferink

Bij overlijden wordt ze Stoevenbelt genoemd; voornaam ook als Gerritdina

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerritje Alferink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerritje Alferink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerritje Alferink


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 juni 1816 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
  • De temperatuur op 26 juli 1849 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Er wordt gezegd dat David Rice Atchison voor 1 dag president is geweest van de Verenigde Staten.
    • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
    • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
    • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
    • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.
  • De temperatuur op 16 juli 1872 lag rond de 20,2 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.

Over de familienaam Alferink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Alferink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Alferink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Alferink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I506.php : benaderd 12 januari 2026), "Gerritje Alferink (1816-1872)".