Stamboom Peet » Femmechien van de Woude (1800-1873)

Persoonlijke gegevens Femmechien van de Woude 

  • Zij is geboren in het jaar 1800.
  • Zij is overleden op 15 februari 1873 in Zutphen, zij was toen 73 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 1874 Aktenummer: 54 Registratiedatum: 15-02-1873 Akteplaats: Zutphen
    Overledene: Femmechien van der Woude Beroep: zonder beroep Leeftijd: 72 Jaar
    Vader: Arent Jans van der Woude Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Jantien Hendriks ter Wal Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Hendrik ten Bosch Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Gerrit Reusel Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 15-02-1873 Gebeurtenisplaats: Zutphen
  • Een kind van Arent Jans van de Woude en Jantien ter Wal
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 april 2020.

Gezin van Femmechien van de Woude

(1) Zij is getrouwd met Hendrik ten Bosch.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1825 te Zutphen, zij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 1737 Aktenummer: 35 Registratiedatum: 01-06-1825 Akteplaats: Zutphen
Bruidegom: Hendrik ten Bosch Beroep: Metselaar Leeftijd: 22
Bruid: Femmechien van der Woude Beroep: zonder beroep Leeftijd: 25
Vader van de bruidegom: Derk ten Bosch Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Theodora Nekkers Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Arent Jans van der Woude Beroep: Schipper
Moeder van de bruid: Jantien Hendriks ter Wal Beroep: -
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 01-06-1825 Gebeurtenisplaats: Zutphen

(2) Zij is getrouwd met Gerrit Reusel.

Zij zijn getrouwd op 16 april 1856 te Zutphen, zij was toen 56 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 1745 Aktenummer: 22 Registratiedatum: 16-04-1856 Akteplaats: Zutphen
Bruidegom: Gerrit Reusel Beroep: schippergezel Leeftijd: 37
Bruid: Femmechien van der Woude Beroep: Werkvrouw Leeftijd: 56
Vader van de bruidegom: Wolter Reusel Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Hermina IJzerman Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Arent Jans van der Woude Beroep: zonder beroep
Moeder van de bruid: Jantien Hendriks ter Wal Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 16-04-1856 Gebeurtenisplaats: Zutphen
Opmerking: weduwe van Hendrik ten Bosch

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Femmechien van de Woude?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Femmechien van de Woude

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Femmechien van de Woude

Femmechien van de Woude
1800-1873

(1) 1825
(2) 1856

Gerrit Reusel
1818-1901


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1856 lag rond de 3,2 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
  • De temperatuur op 15 februari 1873 lag rond de 7,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.

Over de familienaam Van de Woude


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I50550.php : benaderd 21 januari 2026), "Femmechien van de Woude (1800-1873)".