Stamboom Peet » Geertruij Waggelink (1814-1883)

Persoonlijke gegevens Geertruij Waggelink 

  • Zij is geboren op 3 mei 1814 in Rhienderen (Brummen).
  • Zij is overleden op 6 maart 1883 in Hengelo (Gld), zij was toen 68 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4195 Aktenummer: 8 Registratiedatum: 07-03-1883 Akteplaats: Hengelo
    Overledene: Geertruij Waggelink Beroep: zonder beroep Leeftijd: 68 Jaar
    Vader: Gerrit Jan Waggelink Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Gerritje Keizer Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Lambert Kijvekamp
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 06-03-1883 Gebeurtenisplaats: Hengelo
  • Een kind van Gerrit Jan Waggelink en Gerritje Keizer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 oktober 2021.

Gezin van Geertruij Waggelink

(1) Zij is getrouwd met Garrit Langeler.

Zij zijn getrouwd op 14 augustus 1841 te Hengelo (Gld), zij was toen 27 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4226 Aktenummer: 23 Registratiedatum: 14-08-1841 Akteplaats: Hengelo
Bruidegom: Gerrit Langeler Beroep: Landbouwer Leeftijd: 52
Bruid: Geertruij Waggelink Beroep: Dienstmeid Leeftijd: 27
Vader van de bruidegom: Reint Langeler Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Garritjen Heijsterboom Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Gerrit Jan Waggelink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Gerritje Keizer Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 14-08-1841 Gebeurtenisplaats: Hengelo
Opmerking: weduwnaar van Dersse te Brake

(2) Zij is getrouwd met Lambert Kijvekamp.

Zij zijn getrouwd op 5 maart 1847 te Hengelo (Gld), zij was toen 32 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4226
Aktenummer: 2 Registratiedatum: 05-03-1847 Akteplaats: Hengelo
Bruidegom: Lambert Kijvekamp Beroep: dagloner Leeftijd: 50
Bruid: Geertruij Waggelink Beroep: zonder beroep Leeftijd: 32
Vader van de bruidegom: Garrit Kijvekamp Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Harmina Wissink Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Gerrit Jan Waggelink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Gerritje Keizer Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 05-03-1847 Gebeurtenisplaats: Hengelo
Opmerking: weduwnaar van Enneken Massink

Kind(eren):

  1. Evert Kijvekamp  1848-1931
  2. Teuntje Kijvekamp  1852-1866

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertruij Waggelink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertruij Waggelink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruij Waggelink

Geertruij Waggelink
1814-1883

(1) 1841
(2) 1847

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 mei 1814 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
  • De temperatuur op 5 maart 1847 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
  • De temperatuur op 6 maart 1883 lag rond de 2,8 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.

Over de familienaam Waggelink


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I48332.php : benaderd 20 januari 2026), "Geertruij Waggelink (1814-1883)".