Stamboom Peet » Gradus Onijs (1773-1866)

Persoonlijke gegevens Gradus Onijs 

  • Hij is geboren in Zwiep (Lochem).
    12.09.1773 GERHARDUS, s. van Jan Onijs en Elsken Ronneboom, ehel. (Swijp), geb. 6
    dito; get. de vader.
  • Hij werd gedoopt op 12 september 1773 in Lochem.Bron 1
  • Hij is overleden op 11 oktober 1866 in Lochem.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 3722 Aktenummer: 48
    Registratiedatum: 12-10-1866 Akteplaats: Lochem
    Overledene: Grades Onijs Beroep: zonder beroep Leeftijd: 93 Jaar
    Vader: Jan Onijs Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Elske Ronneboom Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Derkjen Waanders
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 11-10-1866 Gebeurtenisplaats: Lochem
  • Een kind van Garrit Jan Dengerink en Elsken Ronneboom
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 april 2021.

Gezin van Gradus Onijs

(1) Hij is getrouwd met Anneken Heijink.

Zij zijn getrouwd op 28 mei 1798 te Lochem.Bron 2

28.05.1798 Gradus Onijs, z.v. Gerrit Jan Onijs en Anna Heijink, d.v. Gerrit Heijink.
Op att. van de secr. van Dugteren.

Kind(eren):

  1. Gerrit Jan Onijs  1798-1860 


(2) Hij is getrouwd met Dirksken Waanders.

Zij zijn getrouwd op 14 oktober 1810 te Lochem.Bron 2

14.10.1810 Gradus Onijs en Dirksken Waanders.
Op att. van J.B. Solner

Kind(eren):

  1. Aleida Onijs  1820-1897


Notities over Gradus Onijs

Kinderen uit het huwelijk met Anneken Dijkkamp:
Jan Onijs 1801-< 1802
Jan Onijs 1802-1876
Evert Onijs 1809-1863

Kinderen uit het huwelijk met Dirksken Waanders:
Grada Onijs 1811-????
Waander Onijs 1811-????
Lammert Onijs 1815-1876
Albert Onijs 1823-1910

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gradus Onijs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gradus Onijs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gradus Onijs

Gradus Onijs
1773-1866

(1) 1798

Anneken Heijink
1771-< 1810

(2) 1810
Aleida Onijs
1820-1897

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Nederduits Gereformeerde Gemeente Lochem doopboek
  2. Nederduits Gereformeerde Gemeente Lochem trouwboek

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 september 1773 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1773: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
    • 17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
    • 26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
    • 21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
    • 27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
    • 16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.
  • De temperatuur op 14 oktober 1810 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1810: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Keizer Napoleon Bonaparte reist vanuit Brussel via het Kanaal naar Willebroek tot in de Rupel. Hier schouwt hij de "oorlogsbodems" die in de rivier voor anker liggen. Na de schouwing reist hij over de weg verder naar Antwerpen.
    • 16 september » Grito de Dolores: Miguel Hidalgo roept op tot onafhankelijkheid voor Mexico.
    • 18 september » Eerste Junta in Chili. Alhoewel het de bedoeling was dat de Junta alleen de macht had tijdens de afwezigheid van de koning was het in feite de eerste stap naar onafhankelijkheid van Spanje, en het wordt ook om deze reden herdacht.
  • De temperatuur op 11 oktober 1866 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.

Over de familienaam Onijs

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Onijs.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Onijs.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Onijs (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I44136.php : benaderd 4 januari 2026), "Gradus Onijs (1773-1866)".