Stamboom Peet » Jantjen Beltman (1838-1901)

Persoonlijke gegevens Jantjen Beltman 

  • Zij is geboren op 4 februari 1838 in Gorssel.
  • Zij is overleden op 13 augustus 1901 in Amersfoort, zij was toen 63 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Het Utrechts Archief Plaats instelling: Utrecht Collectiegebied: Utrecht Archief: 481 Registratienummer:
    1042-04 Aktenummer; 266 Registratiedatum: 15-08-1901 Akteplaats: Amersfoort
    Overledene: Jantjen Beltman Leeftijd: 64
    Vader: Jan Beltman Moeder: Willemina Wilgenhof
    Partner: Everhardus Gerhardus Kleinherenbrink
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 13-08-1901 Gebeurtenisplaats: Amersfoort
  • Een kind van Jan Beltman en Willemina Wilgenhof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 maart 2019.

Gezin van Jantjen Beltman

(1) Zij is getrouwd met Roelof de Winter.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1863 te Deventer, zij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel
Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 2711 Aktenummer: 36 Registratiedatum: 07-05-1863
Akteplaats: Deventer
Bruidegom: Roelof de Winter Beroep: vormer Geboorteplaats: Diepenveen
Leeftijd: 28
Bruid: Jantjen Beltman Geboorteplaats: Gorssel Leeftijd: 25
Vader van de bruidegom: Willem de Winter Beroep: daglooner
Moeder van de bruidegom: Jannetje de Winter
Vader van de bruid: Jan Beltman
Moeder van de bruid: Willemina Wilgenhof
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 07-05-1863 Gebeurtenisplaats: Deventer

(2) Zij is getrouwd met Everhardus Gerhardus Kleinherenbrink.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1875 te Deventer, zij was toen 37 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel
Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 2716 Aktenummer: 51 Registratiedatum: 13-05-1875
Akteplaats: Deventer
Bruidegom: Everhardus Gerhardus Kleinherenbrink Beroep: agent van politie
Geboorteplaats: Deventer Leeftijd: 31
Bruid: Jantjen Beltman Geboorteplaats: Gorssel Leeftijd: 37
Vader van de bruidegom: Evert Kleinherenbrink
Moeder van de bruidegom: Johanna Petronella de Bode
Vader van de bruid: Jan Beltman
Moeder van de bruid: Willemina Wilgenhof
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 13-05-1875 Gebeurtenisplaats: Deventer
Opmerking: weduwnaar van Janna Hamersteen; weduwe van Roelof de Winter

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jantjen Beltman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jantjen Beltman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jantjen Beltman

Jan Beldman
1768-1816
Aaltjen Brink
1785-1842
Jan Beltman
1808-1857

Jantjen Beltman
1838-1901

(1) 1863

Roelof de Winter
± 1834-1874

(2) 1875

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1838 lag rond de -9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 13 mei 1875 lag rond de 19,6 °C. De winddruk was 29 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 13 augustus 1901 lag tussen 9,7 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (38%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
    • 21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
    • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
    • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
    • 22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
    • 6 september » De Amerikaanse anarchist Leon Czolgosz vermoordt de Amerikaanse president William McKinley tijdens de Pan-American Exposition in Buffalo, New York.

Over de familienaam Beltman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beltman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beltman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beltman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I42732.php : benaderd 22 januari 2026), "Jantjen Beltman (1838-1901)".