Stamboom Peet » Grietje Scheper van Essen (1841-1912)

Persoonlijke gegevens Grietje Scheper van Essen 

  • Zij is geboren op 16 oktober 1841 in Oene (gem.Epe).
  • Zij is overleden op 18 oktober 1912 in Voorst, zij was toen 71 jaar oud.
    Overledene: Grietje Scheper van Essen Beroep: zonder beroep Leeftijd: 71 Jaar
    Vader: Willem Scheper van Essen Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Alberdina Kieskamp Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Marten Klein Tijssink
    Partner: Gerrit Knippenberg
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 17-10-1912 Gebeurtenisplaats: Twello (Voorst)
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
    Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 8759 Aktenummer: 123
    Registratiedatum: 18-10-1912 Akteplaats: Voorst
  • Een kind van Willem Scheper van Essen en Alberdina Kieskamp
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 februari 2019.

Gezin van Grietje Scheper van Essen

(1) Zij is getrouwd met Marten Klein Tijssink.

Zij zijn getrouwd op 2 oktober 1867 te Olst, zij was toen 25 jaar oud.

\Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 10002 Aktenummer: 22 Registratiedatum: 02-10-1867 Akteplaats: Olst
Bruidegom: Marten Klein Tijssink Beroep: boerenknecht Geboorteplaats: Voorst
Leeftijd: 18
Bruid: Grietje Scheper van Essen Beroep: Dienstmeid Geboorteplaats: Epe Leeftijd: 25
Vader van de bruidegom: Arend Klein Tijssink Beroep: daghuurder
Moeder van de bruidegom: Derkje Bonhof
Vader van de bruid: Willem Scheper van Essen
Moeder van de bruid: Alberdina Kieskamp
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 02-10-1867 Gebeurtenisplaats: Olst
Opmerking: moeder bruid ook Berendina Kieskamp

(2) Zij is getrouwd met Gerrit Knippenberg.

Zij zijn getrouwd op 6 april 1895 te Voorst, zij was toen 53 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2866 Aktenummer: 27
Registratiedatum: 06-04-1895 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Gerrit Knippenberg Beroep: Landbouwer Leeftijd: 53
Bruid: Grietje Scheper van Essen Beroep: zonder beroep Leeftijd: 53
Vader van de bruidegom: Jan Knippenberg Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Gardina Marks Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Willem Scheper van Essen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Alberdina Kieskamp Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 06-04-1895 Gebeurtenisplaats: Voorst
Opmerking: weduwnaar van Maria Klomp
weduwe van Marten Klein Tijssink

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Scheper van Essen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Scheper van Essen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Scheper van Essen

Alberdina Kieskamp
± 1820-????

Grietje Scheper van Essen
1841-1912

(1) 1867
(2) 1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1841 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken zwaar regen bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 6 april 1895 lag rond de 5,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 18 oktober 1912 lag tussen 2,7 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 5,8 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
    • 6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
    • 17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.

Over de familienaam Scheper van Essen


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I41476.php : benaderd 7 maart 2026), "Grietje Scheper van Essen (1841-1912)".