Stamboom Peet » Evert Rosink (± 1799-1859)

Persoonlijke gegevens Evert Rosink 

  • Hij is geboren rond 1799.
  • Hij is overleden op 6 februari 1859 in Twello (gem.Voorst).
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
    Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2797 Aktenummer: 18
    Registratiedatum: 07-02-1859 Akteplaats: Voorst
    Overledene: Evert Rozink Beroep: daghuurder Leeftijd: 60 60 j m w d
    Vader: Harmen Egberts Beroep: daghuurder
    Moeder: Berendina Stemphers Beroep: daghuurster
    (ex-)partner: Hendrika Zwiersen
    (ex-)partner: Alberdina Achterkamp
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 06-02-1859 Gebeurtenisplaats: Twello
  • Een kind van Harmen Egberts Rozink en Berendina Stemphers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 december 2021.

Gezin van Evert Rosink

(1) Hij is getrouwd met Alberdina Achterkamp.

Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1820 te Voorst.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2880 Aktenummer: 52 Registratiedatum: 28-10-1820 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Evert Rosink Beroep: daghuurder
Bruid: Alberdina Agterkamp Beroep: huiswerk doende
Vader van de bruidegom: Harmen Egberts Beroep: Werkman
Moeder van de bruidegom: Berendina Stemphers Beroep: Werkvrouw
Vader van de bruid: Aaldert Jan Alberts Beroep: Werkman
Moeder van de bruid: Grietjen Bleumink Beroep: Werkvrouw
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 28-10-1820 Gebeurtenisplaats: Voorst

(2) Hij is getrouwd met Hendrika Zwiersen.

Zij zijn getrouwd op 13 december 1851 te Voorst.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2875 Aktenummer: 53
Registratiedatum: 13-12-1851 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Evert Rozink Beroep: daghuurder Leeftijd: 53
Bruid: Hendrika Zwiersen Beroep: zonder beroep Leeftijd: 51
Vader van de bruidegom: Harmen Egberts Rozink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Berendina Stemphers Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Hendrik Zwiersen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Hendrina Berends Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 13-12-1851 Gebeurtenisplaats: Voorst

Opmerking: weduwnaar van Alberdina Achterkamp; weduwe van Hendrik Jan Baankreis

Notities over Evert Rosink

Naam ook als Rosing

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Evert Rosink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Evert Rosink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Evert Rosink

Evert Rosink
± 1799-1859

(1) 1820
(2) 1851

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 december 1851 lag rond de 4,0 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 6 februari 1859 lag rond de 0,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.

Over de familienaam Rosink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rosink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rosink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rosink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I40449.php : benaderd 20 januari 2026), "Evert Rosink (± 1799-1859)".