Stamboom Peet » Aaltjen Smeenk (1858-1943)

Persoonlijke gegevens Aaltjen Smeenk 

  • Zij is geboren op 22 mei 1858 in Voorst.
  • Zij is overleden op 12 april 1943 in Eefde (Gorssel), zij was toen 84 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 32715 Aktenummer: 31 Registratiedatum: 12-04-1943 Akteplaats: Gorssel
    Overledene: Aaltje Smeenk Beroep: zonder beroep Leeftijd: 84 Jaar
    Vader: Hendrik Willem Smeenk Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Maria Broekhuis Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Derk Adriaan Naafs
    Partner: Gerrit Jan Jansen
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 12-04-1943 Gebeurtenisplaats: Eefde (Lochem)
  • Een kind van Hendrik Willem Smeenk en Maria Broekhuis
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 april 2020.

Gezin van Aaltjen Smeenk

(1) Zij is getrouwd met Gerrit Jan Jansen.

Zij zijn getrouwd op 4 november 1876 te Gorssel, zij was toen 18 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4621 Aktenummer: 26 Registratiedatum: 04-11-1876 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Gerrit Jan Jansen Beroep: dienstknecht
Bruid: Aaltjen Smeek Beroep: Dienstmeid
Vader van de bruidegom: Willem Derk Jansen Beroep: doodgraver
Moeder van de bruidegom: Gerritjen Meijer Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Hendrik Willem Smeek Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Maria Broekhuis Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 04-11-1876 Gebeurtenisplaats: Gorssel
Opmerking: voogd van de bruid Hendrik Jan Smeenk; toeziend voogd van de bruid Gerrit Jan Nijland

(2) Zij is getrouwd met Derk Adriaan Naafs.

Zij zijn getrouwd op 2 maart 1918 te Gorssel, zij was toen 59 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 9074 Aktenummer: 14 Registratiedatum: 02-03-1918 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Derk Adriaan Naafs Beroep: schoenmaker Leeftijd: 61
Bruid: Aaltjen Smeenk Beroep: zonder beroep Leeftijd: 59
Vader van de bruidegom: Bernard Naafs Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Hendrika Grada Boom Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Hendrik Willem Smeenk Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Maria Broekhuis Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 02-03-1918 Gebeurtenisplaats: Gorssel
Opmerking: weduwe van Gerrit Jan Jansen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltjen Smeenk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aaltjen Smeenk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltjen Smeenk

Jan Broekhuis
1783-1848

Aaltjen Smeenk
1858-1943

(1) 1876
(2) 1918

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1858 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
  • De temperatuur op 2 maart 1918 lag tussen -1,9 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
    • 3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
    • 9 april » Letland verklaart zich onafhankelijk.
    • 14 september » De Tsjecho-Slowaakse republiek benoemt Tomáš Masaryk tot zijn eerste president.
    • 9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
    • 1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
  • De temperatuur op 12 april 1943 lag tussen 8,5 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
    • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
    • 8 juni » Bijna 1300 Joodse kinderen worden in één trein van Kamp Westerbork naar Sobibór getransporteerd, waar ze drie dagen later worden vergast.
    • 9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
    • 10 september » Duitse troepen bezetten Rome.
    • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.

Over de familienaam Smeenk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smeenk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smeenk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smeenk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I39415.php : benaderd 26 januari 2026), "Aaltjen Smeenk (1858-1943)".