Stamboom Peet » Jannes Gerrits Agterkamp (1752-1827)

Persoonlijke gegevens Jannes Gerrits Agterkamp 

  • Hij is geboren in Holten.
  • Hij werd gedoopt op 14 mei 1752 in Holten.
  • Hij is overleden op 8 juli 1827 in Beuseberg (Holten).
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 7350
    Gemeente: Holten Soort akte: overlijdensakte Aktenummer: 23 Aangiftedatum: 10-07-1827
    Overledene Jannes Achterkamp Geslacht: M Overlijdensdatum: 08-07-1827 Leeftijd: 75 Overlijdensplaats: Beuseberg (Holten)
    Vader - -
    Moeder - -
    Partner Jenneken Vasters
    Relatie: weduwnaar
    Nadere informatie ouders niet vermeld
  • Een kind van Gerrit Hendriks Struik - Achterkamp en Teunisken Jansen Agterkamp
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 augustus 2019.

Gezin van Jannes Gerrits Agterkamp

Hij is getrouwd met Jenneken Egberts Vasters.

Zij zijn getrouwd op 22 oktober 1775 te Holten.

huwelijkscontract: [9 september 1775] Holten
huwelijk: Aant. huwelijksakte: 'Door ziekte is de bruidegom lang verhinderd geweest te trouwen'. Het echtpaar trouwt in op het oudershuis van Jannis, het erve "Achterkamp" in de Beuseberg. In de periode 1811-1850 is het adres Huis 235.

op den 9 Septbr. 1775 zijn alhier in ondertroúw opgenomen Jannis Gerritze J.M. soon van alhier getroúwt Gerrit Hendrikze aan Achterkamps onder den Beúsenberg; & op den 22 October 1775 Jenneke Egbertze J.D. van Egbert Vasterse, aan Vastertse onder den Beúsenbergh. zijnde door ziekte dús lang de brúidegom verhindert geworden.

Kind(eren):

  1. Teuntjen Achterkamp  1777-< 1780
  2. Egbert Achterkamp  1778-1830 
  3. Teuntjen Achterkamp  1780-1846
  4. Garrit Achterkamp  1781-< 1786
  5. Hendriena Achterkamp  1783-< 1787
  6. Gerrit Achterkamp  1786-1842
  7. Hendriene Achterkamp  1787-1822 
  8. Vastert Agterkamp  1788-????
  9. Jan Achterkamp  1790-1855 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannes Gerrits Agterkamp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannes Gerrits Agterkamp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannes Gerrits Agterkamp


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 oktober 1775 lag rond de 11,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: donker regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
  • De temperatuur op 8 juli 1827 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
    • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
    • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
    • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.

Over de familienaam Gerrits Agterkamp


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I394.php : benaderd 11 januari 2026), "Jannes Gerrits Agterkamp (1752-1827)".