Stamboom Peet » Hendrika Wullink (1815-1900)

Persoonlijke gegevens Hendrika Wullink 

  • Zij is geboren op 26 april 1815 in Deventer.
  • Zij is overleden op 20 maart 1900 in Twello (gem.Voorst), zij was toen 84 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2791.04 Aktenummer: 72 Registratiedatum: 21-03-1900 Akteplaats: Voorst
    Overledene: Hendrika Wullink Beroep: zonder beroep Geboorteplaats: Deventer
    Leeftijd: 83 Jaar
    Vader: Evert Wullink Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Gisabeth Buitenweerd Beroep: geen beroep vermeld
    (ex-)partner; Jan Vodderman
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 20-03-1900 Gebeurtenisplaats: Twello
  • Een kind van Evert Wullink en Gisabetta Buitenwaard
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 september 2023.

Gezin van Hendrika Wullink

Zij is getrouwd met Jan Vorderman.

Zij zijn getrouwd op 26 september 1835 te Voorst, zij was toen 20 jaar oud.

Bruidegom
Jan Vodderman
Beroep
boerenwerk doende
Geboorteplaats
Wilp (Voorst)
Leeftijd
21
Bruid
Hendrika Wullink
Beroep
huiswerk doende
Geboorteplaats
Deventer
Leeftijd
20
Vader van de bruidegom
Derk Vodderman
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruidegom
Fenneke Hendriks
Beroep
landbouwster
Vader van de bruid
Evert Wullink
Beroep
Landbouwer
Moeder van de bruid
Gisabetz Buitenweerd
Beroep
landbouwersche
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
26-09-1835
Gebeurtenisplaats
Voorst
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Gelders Archief
Plaats instelling
Arnhem
Collectiegebied
Gelderland
Archief
0207
Registratienummer
2878.04
Aktenummer
48
Registratiedatum
26-09-1835
Akteplaats
Voorst

Kind(eren):

  1. Willemina Vorderman  1845-1878 
  2. Jan Vorderman  1848-1933
  3. Barend Vorderman  1858-1918 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Wullink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Wullink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Wullink

Jan Willem Wullink
± 1762-1838
Evert Wullink
1795-1819

Hendrika Wullink
1815-1900

1835

Jan Vorderman
1813-1867

Jan Vorderman
1848-1933

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1815 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
    • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo
    • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.
  • De temperatuur op 26 september 1835 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 20 maart 1900 lag rond de 3,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
    • 2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
    • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
    • 1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
    • 31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
    • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.

Over de familienaam Wullink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wullink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wullink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wullink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I37916.php : benaderd 1 februari 2026), "Hendrika Wullink (1815-1900)".