Stamboom Peet » Jannes Didderink - Beekhof (1756-1845)

Persoonlijke gegevens Jannes Didderink - Beekhof 

  • Hij werd gedoopt op 8 februari 1756 in Bathmen.Bron 1
    08.02.1756 JANNES, z. van Arent Didderink en Derkje Janzen
  • Hij is overleden op 17 maart 1845 in Rande (Diepenveen).
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 3588 Aktenummer: 16 Registratiedatum: 18-03-1845 Akteplaats: Diepenveen
    Overledene: Jannes Didderik Beroep: dagloner Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 92
    Partner: Lutgert Schurink
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 17-03-1845 Gebeurtenisplaats: Rande (Diepenveen)
    Opmerking: ouders niet vermeld
  • Een kind van Arent Didderink - Beekhof en Derkjen Janzen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 juli 2019.

Gezin van Jannes Didderink - Beekhof

(1) Hij is getrouwd met Lutgert Hendriks Schuurman (Schurink).

Zij zijn getrouwd op 20 maart 1785 te Bathmen.Bron 2

25.02.1785 ingeschreven: Jannes Arends Beekhof jm. van Bathmen, woonende onder
Colmschaate met Lutgert Hendriks Schuurman jd. onder Bathmen. Op attestatie
van Colmschaate getrouwd den 20 Maart.

Kind(eren):

  1. Arend Didderink  1786-1851 


(2) Hij is getrouwd met Engele Tusveld.

Zij zijn getrouwd op 18 oktober 1811 te Deventer.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 2692 Aktenummer: 37 Registratiedatum: 18-10-1811 Akteplaats: Deventer
Bruidegom: Jannes Didderink Beroep: olijslager Geboortedatum: 08-02-1756 Geboorteplaats: Bathmen
Bruid: Engele Tusveld Beroep: Werkvrouw Geboortedatum: 12-11-1771 Geboorteplaats: Lage (Lippe)
Vader van de bruidegom: Arend Didderink
Moeder van de bruidegom: Derkjen Jansen
Vader van de bruid: Albert Tusveld Beroep: Wever
Moeder van de bruid: Anneken Rotman
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 18-10-1811 Gebeurtenisplaats: Deventer
Opmerking: weduwnaar van Lutgert Schurink; weduwe van Derk Nijhof

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannes Didderink - Beekhof?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannes Didderink - Beekhof

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannes Didderink - Beekhof

Jannes Didderink - Beekhof
1756-1845

(1) 1785
(2) 1811

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Nederduits Gereformeerde Gemeente Bathmen doopboek
  2. Nederduits Gereformeerde Gemeente Bathmen trouwboek

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 februari 1756 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1756: Bron: Wikipedia
    • 18 februari » Een zware aardbeving bij Düren met een beving van 6,1 op de schaal van Richter, richt grote schade aan.
    • 15 mei » Begin van de Zevenjarige Oorlog.
    • 9 juni » De vijftien koningen, keizers en regenten van Timor, Roti, Solor en Soemba tekenen een verdrag waardoor het Nederlandse gouvernement de soevereiniteit verkrijgt.
  • De temperatuur op 18 oktober 1811 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
    • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
    • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
    • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
    • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).
  • De temperatuur op 17 maart 1845 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt sneeuw . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
    • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
    • 15 mei » Doop van de eerste Nederlandse Baptisten
    • 17 juni » In 's-Hertogenbosch verschijnt het eerste nummer van het dagblad De Tijd, dat toen driemaal per week uitkwam.
    • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.

Over de familienaam Didderink - Beekhof


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I37673.php : benaderd 13 januari 2026), "Jannes Didderink - Beekhof (1756-1845)".