Stamboom Peet » Garritjen Bisschop (1821-1863)

Persoonlijke gegevens Garritjen Bisschop 

  • Zij is geboren op 1 maart 1821 in Toldijk (Steenderen).
  • Zij is overleden op 17 mei 1863 in Toldijk (Steenderen), zij was toen 42 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 3009 Aktenummer: 30 Registratiedatum: 18-05-1863 Akteplaats: Steenderen
    Overledene: Garritjen Bisschop Beroep: zonder beroep Leeftijd: 42 Jaar
    Vader: Evert Jan Bisschop Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Hendrica Berendsen Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Gerrit Hendrik Brussen
    Partner: Bernardus Hulstijn
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 17-05-1863 Gebeurtenisplaats: Toldijk (Bronckhorst)
  • Een kind van Evert Jan Bisschop en Hendrica Berendsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 december 2020.

Gezin van Garritjen Bisschop

(1) Zij is getrouwd met Gerrit Hendrik Brussen.

Zij zijn getrouwd op 8 februari 1840 te Steenderen, zij was toen 18 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 3042 Aktenummer: 3 Registratiedatum: 08-02-1840 Akteplaats: Steenderen
Bruidegom: Gerrit Hendrik Brussen Beroep: Landbouwer
Bruid: Garritjen Bisschop Beroep: molenaarster
Vader van de bruidegom: Hendrik Brussen Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruidegom: Johanna Gielink Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Evert Jan Bisschop Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Hendrica Berendsen Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 08-02-1840 Gebeurtenisplaats: Steenderen
Opmerking: vader van de bruidegom bruid Evert Jan Jolink; toeziend voogd van de bruid Garrit Jan Bisschop

Kind(eren):

  1. Evert Jan Brussen  1840-1916


(2) Zij is getrouwd met Bernardus Hulstijn.

Zij zijn getrouwd op 1 augustus 1845 te Steenderen, zij was toen 24 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 3042 Aktenummer: 18 Registratiedatum: 01-08-1845 Akteplaats: Steenderen
Bruidegom: Bernardus Hulstijn Beroep: Landbouwer
Bruid: Garritjen Bisschop Beroep: landbouwster
Vader van de bruidegom: Hendrik Arend Hulstijn Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruidegom: Geertruida Zweers Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Evert Jan Bisschop Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Hendrica Berendsen Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 01-08-1845 Gebeurtenisplaats: Steenderen
Opmerking: weduwe van Gerrit Hendrik Brussen

Kind(eren):

  1. Hendrik Hulstijn  1847-1919 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Garritjen Bisschop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Garritjen Bisschop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Garritjen Bisschop


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 maart 1821 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
    • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
    • 24 juli » Slag om Carabobo.
    • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
    • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
  • De temperatuur op 1 augustus 1845 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
    • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
    • 2 april » Léon Foucault en Hippolyte Fizeau maken de eerste foto van de zon.
    • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
    • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
  • De temperatuur op 17 mei 1863 lag rond de 17,7 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.

Over de familienaam Bisschop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bisschop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bisschop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bisschop (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I33447.php : benaderd 15 januari 2026), "Garritjen Bisschop (1821-1863)".