Stamboom Peet » Arent Rouwenhorst (1829-1879)

Persoonlijke gegevens Arent Rouwenhorst 

  • Hij is geboren op 10 april 1829 in Vorden.
  • Hij is overleden op 10 maart 1879 in Eefde (Gorssel), hij was toen 49 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4577 Aktenummer: 21 Registratiedatum: 11-03-1879 Akteplaats: Eefde (Lochem)
    Overledene: Arent Rouwenhorst Beroep: Timmerman Leeftijd: 49 Jaar
    Vader: Bernardus Rouwenhorst Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Willemina Broekman Beroep: geen beroep vermeld
    Weduwnaar van: Gerritjen Boom
    Echtgenote: Janna Eikelkamp
    Weduwnaar van: Maria Eijkels
    Gebeurtenis: verlijden Datum: 10-03-1879 Gebeurtenisplaats: Eefde (Lochem)
  • Een kind van Bernardus Rouwenhorst en Willemina Broekman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 september 2018.

Gezin van Arent Rouwenhorst

(1) Hij is getrouwd met Gerritjen Boom.

Zij zijn getrouwd op 4 november 1853 te Gorssel, hij was toen 24 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling;
Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4623
Aktenummer: 20 Registratiedatum: 04-11-1853 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Arent Rouwenhorst Beroep: timmermansgezel
Bruid: Gerritjen Boom Beroep: zonder beroep
Vader van de bruidegom: Bernardus Rouwenhorst Beroep: Metselaar
Moeder van de bruidegom: Willemina Broekman Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Albertus Boom Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid: Gerritjen Meulenbrugge Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 04-11-1853 Gebeurtenisplaats: Gorssel

Kind(eren):

  1. Bernardus Rouwenhorst  1855-1941 


(2) Hij is getrouwd met Maria Eijkels.

Zij zijn getrouwd op 30 oktober 1857 te Gorssel, hij was toen 28 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling:
Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4623
Aktenummer: 27 Registratiedatum: 30-10-1857 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Arent Rouwenhorst Beroep: Timmerman
Bruid: Maria Eijkels Beroep: Dienstmeid
Vader van de bruidegom: Bernardus Rouwenhorst Beroep: Metselaar
Moeder van de bruidegom: Willemina Broekman Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Teunis Eijkels Beroep: dagloner
Moeder van de bruid: Berendina Nijmeijer Beroep: zonder beroep
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 30-10-1857 Gebeurtenisplaats: Gorssel

Opmerking:
weduwnaar van Gerritjen Boom

(3) Hij is getrouwd met Janna Eikelkamp.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1868 te Gorssel, hij was toen 39 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4622 Aktenummer: 13 Registratiedatum: 07-05-1868 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Arent Rouwenhorst Beroep: Timmerman
Bruid: Janna Eikelkamp Beroep: Dienstmeid
Vader van de bruidegom: Bernardus Rouwenhorst Beroep: Metselaar
Moeder van de bruidegom: Willemina Broekman Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Jan Eikelkamp Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Johanna Garritzen Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk DatumL 07-05-1868 Gebeurtenisplaats: Gorssel
Opmerking: weduwnaar van Maria Eijkels

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arent Rouwenhorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arent Rouwenhorst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arent Rouwenhorst

Arent Rouwenhorst
1829-1879

(1) 1853
(2) 1857

Maria Eijkels
1826-1866

(3) 1868

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 april 1829 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer half bewolkt onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.
  • De temperatuur op 7 mei 1868 lag rond de 18,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 36%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 10 maart 1879 lag rond de 10,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.

Over de familienaam Rouwenhorst


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I31647.php : benaderd 31 januari 2026), "Arent Rouwenhorst (1829-1879)".