Stamboom Peet » Gradus Bernardus Wilmink (1866-1928)

Persoonlijke gegevens Gradus Bernardus Wilmink 

  • Hij is geboren op 1 maart 1866 in Deventer.
  • Hij is overleden op 29 mei 1928 in Deventer, hij was toen 62 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 3178 Aktenummer: 215 Registratiedatum: 29 mei 1928 Akteplaats: Deventer
    Overledene: Gradus Bernardus Wilmink Geboorteplaats: Deventer Leeftijd: 62 Beroep: huisschilder
    Vader: Gradus Bernardus Wilmink Moeder: Wilhelmina Klein
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: dinsdag 29 mei 1928 Gebeurtenisplaats: Deventer
  • Een kind van Gradus Bernardus Wilmink en Wilhelmina Klein
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 juni 2018.

Gezin van Gradus Bernardus Wilmink

Hij is getrouwd met Everdina Tiekink.

Zij zijn getrouwd op 12 december 1889 te Deventer, hij was toen 23 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 2723 Aktenummer: 161 Registratiedatum: 12 december 1889 Akteplaats: Deventer
Bruidegom: Gradus Bernardus Wilmink Geboorteplaats: Deventer Leeftijd: 23 Beroep: Schilder
Vader van de bruidegom: Gradus Bernardus Wilmink
Moeder van de bruidegom: Wilhelmina Klein
Bruid: Everdina Tiekink Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 22
Vader van de bruid: Derk Tiekink
Moeder van de bruid: Everdina Spikvoord
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 12 december 1889 Gebeurtenisplaats: Deventer
Opmerking: echtscheiding Deventer 16 05 1928; moeder bruid ook Everdina Spikvoort

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gradus Bernardus Wilmink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gradus Bernardus Wilmink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gradus Bernardus Wilmink

Gradus Bernardus Wilmink
1866-1928

1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 maart 1866 lag rond de 4,7 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
  • De temperatuur op 12 december 1889 lag rond de 1,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 29 mei 1928 lag tussen 10,2 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
    • 1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
    • 7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
    • 15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
    • 6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.

Over de familienaam Wilmink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wilmink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wilmink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wilmink (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I28717.php : benaderd 29 januari 2026), "Gradus Bernardus Wilmink (1866-1928)".