Stamboom Peet » Gerrit Jan Frederik Wilke (1876-1938)

Persoonlijke gegevens Gerrit Jan Frederik Wilke 

  • Hij is geboren op 8 maart 1876 in Hasselt.
  • Hij is overleden op 30 juni 1938 in Heerde, hij was toen 62 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
    Archief: 0207 Registratienummer: 9748 Aktenummer: 51 Registratiedatum: 1 juli 1938 Akteplaats: Heerde
    Overledene: Gerrit Jan Frederik Wilke Leeftijd: 62 Jaar Beroep: zonder beroep
    Relatie: Dirkje Speijers Relatiesoort: Echtgenote
    Vader: Gerrit Jan Wilke Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Gerredina Santhuis Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: donderdag 30 juni 1938 Gebeurtenisplaats: Heerde
  • Een kind van Gerrit Jan Wilke en Gerredina Santhuis
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 oktober 2014.

Gezin van Gerrit Jan Frederik Wilke

Hij is getrouwd met Dirkje Speijers.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1912 te Zwolle, hij was toen 36 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel
Archief: 0123 Registratienummer: 14580 Aktenummer: 224 Registratiedatum: 31 oktober 1912 Akteplaats: Zwolle
Bruidegom: Gerrit Jan Frederik Wilke Geboorteplaats: Hasselt Leeftijd: 36
Vader bruidegom: Gerrit Jan Wilke Beroep: slager
Moeder bruidegom: Gerredina Santhuis
Bruid: Dirkje Speijers Geboorteplaats: Valburg Leeftijd: 36
Vader bruid: Cornelis Speijers Beroep: Landbouwer
Moeder bruid: Antonia Reinen
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 31 oktober 1912 Gebeurtenisplaats: Zwolle

Opmerking: weduwe van Jan Maas Maassen van den Brink

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Jan Frederik Wilke?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Jan Frederik Wilke

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Jan Frederik Wilke

Gerrit Jan Frederik Wilke
1876-1938

1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 maart 1876 lag rond de 6,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 25 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
  • De temperatuur op 31 oktober 1912 lag tussen 5,3 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 1,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
    • 5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
    • 18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
    • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • 4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
  • De temperatuur op 30 juni 1938 lag tussen 9,8 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
    • 13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
    • 10 april » In Oostenrijk wordt een referendum gehouden over de op 13 maart voltrokken Anschluss, de vereniging van Oostenrijk en Duitsland. Een overweldigende meerderheid geeft aan voorstander te zijn.
    • 30 september » Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enerzijds en nazi-Duitsland en Italië anderzijds tekenen het Verdrag van München waardoor Duitsland het recht krijgt het Sudetenland in Tsjecho-Slowakije te annexeren.
    • 17 december » Het pas twee jaar oude Centraal Station van Utrecht brandt grotendeels uit.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.

Over de familienaam Wilke

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wilke.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wilke.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wilke (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I28525.php : benaderd 4 maart 2026), "Gerrit Jan Frederik Wilke (1876-1938)".