Stamboom Peet » Johanna Westrik (1837-1900)

Persoonlijke gegevens Johanna Westrik 

  • Zij is geboren op 12 september 1837 in Heerde.
  • Zij is overleden op 18 januari 1900 in Middelburg, zij was toen 62 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Zeeuws Archief Plaats instelling: Middelburg Collectiegebied: Zeeland Archief: 25 Registratienummer: MDB-O-1900 Aktenummer: 26 Registratiedatum: 18 januari 1900 Akteplaats: Middelburg
    Overledene: Johanna Westrik Geboorteplaats: Heerde Leeftijd: 62 jaar Beroep: zonder
    Burgerlijke staat: Weduwe Relatie: Jannes Jonker
    Vader: Hendrikus Westrik Moeder: Berendina Eikenaar
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: donderdag 18 januari 1900 Gebeurtenisplaats: Middelburg
  • Een kind van Hendrikus Westrik en Berendina Eikenaar
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 januari 2019.

Gezin van Johanna Westrik

Zij is getrouwd met Jannes Jonker.

Zij zijn getrouwd op 9 januari 1860 te Epe, zij was toen 22 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 5004 Aktenummer: 1 Registratiedatum: 9 januari 1860 Akteplaats: Epe
Bruidegom: Jannes Jonker Leeftijd: 23 Beroep: bakker
Vader van de bruidegom: Hendrik Janneszoon Jonker Beroep: Smid
Moeder van de bruidegom: Maria van Laar Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Johanna Westrik Leeftijd: 22 Beroep: Dienstmeid
Vader van de bruid: Hendrikus Westrik Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruid: Berendina Eikenaar Beroep: dagloonster
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: maandag 9 januari 1860 Gebeurtenisplaats: Epe

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Westrik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Westrik

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Westrik


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 september 1837 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen windstil. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
  • De temperatuur op 9 januari 1860 lag rond de -0,4 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 18 januari 1900 lag rond de 4,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
    • 13 juli » In Den Helder exploderen enkele opgeviste granaten, waardoor vijf mensen om het leven komen.
    • 1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
    • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
    • 9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
    • 14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.

Over de familienaam Westrik

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Westrik.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Westrik.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Westrik (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I28151.php : benaderd 15 januari 2026), "Johanna Westrik (1837-1900)".