Stamboom Peet » Simon Waegermakers (1842-1912)

Persoonlijke gegevens Simon Waegermakers 

  • Hij is geboren op 3 september 1842 in Dussen.
  • Hij is overleden op 9 juli 1912 in Rotterdam, hij was toen 69 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Stadsarchief Rotterdam Plaats instelling:
    Rotterdam Collectiegebied: Zuid-Holland Archief: 999-09 Registratienummer: 1912D
    Aktenummer: 1912.2912 Pagina: d105v Registratiedatum: 01-01-1912 Akteplaats:
    Rotterdam
    Overledene: Simon Waegemaekers Geboorteplaats: Dussen Leeftijd: 69 jaar
    Vader: Petrus Waegemaekers Moeder: Geertrui Elants
    Partner: Catharina Kleinwolt
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 09-07-1912 Gebeurtenisplaats: Rotterdam
    Opmerking: eerder weduwnaar van Johanna Dina van Rooij
  • Een kind van Petrus Waegermakers en Geertrui Elants
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 september 2019.

Gezin van Simon Waegermakers

(1) Hij is getrouwd met Johanna Dina van Rooij.

Zij zijn getrouwd op 30 mei 1866 te Rotterdam, hij was toen 23 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Stadsarchief Rotterdam Plaats instelling:
Rotterdam Collectiegebied: Zuid-Holland Archief: 999-06 Registratienummer: 1866C
Aktenummer: 1866.404 Pagina: c15 Registratiedatum: 30-05-1866 Akteplaats: Rotterdam
Bruidegom: Simon Waegemaekers Geboorteplaats: Dussen Leeftijd: 23
Bruid: Johanna Dina van Rooij Geboorteplaats: Rotterdam Leeftijd: 23
Vader van de bruidegom: Petrus Waegemaekers
Moeder van de bruidegom: Geertruij Elants
Vader van de bruid: Lambertus van Rooij
Moeder van de bruid: Dina Antonia Krouwer
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: 30-05-1866 Gebeurtenisplaats: Rotterdam

(2) Hij is getrouwd met Catharina Klein Wolt.

Zij zijn getrouwd op 28 februari 1877 te Rotterdam, hij was toen 34 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Stadsarchief Rotterdam Plaats instelling: Rotterdam Collectiegebied: Zuid-Holland Pagina: a090 Registratiedatum: 1877 Akteplaats: Rotterdam
Bruidegom: Simon Waegemaekers Geboorteplaats: Dussen Leeftijd: 34
Bruid: Catharina Klein Wolt Geslacht: Vrouw Geboorteplaats: Rotterdam Leeftijd: 28
Vader van de bruidegom: Petrus Waegemaekers
Moeder van de bruidegom: Geertrui Elants
Vader van de bruid: Jan Klein Wolt
Moeder van de bruid: Catharina Knoop
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: woensdag 28 februari 1877 Gebeurtenisplaats: Rotterdam
Opmerking: akte nr. 171

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Waegermakers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Simon Waegermakers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Waegermakers

Simon Waegermakers
1842-1912

(1) 1866
(2) 1877

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 september 1842 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 30 maart » Een verdoving met ether wordt voor de eerste keer gebruikt in een operatie door Amerikaans arts Crawford Long.
    • 25 mei » Christian Doppler houdt in Praag zijn beroemde voordracht: "Über das farbige Licht der Doppelsterne und einige anderer Gesterne des Himmels".
    • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.
  • De temperatuur op 28 februari 1877 lag rond de 0,8 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 21 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
    • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
    • 13 juni » Lodewijk IV van Hessen-Darmstadt volgt zijn overleden oom Lodewijk III van Hessen-Darmstadt op als groothertog van Hessen.
    • 11 augustus » Asaph Hall ontdekt twee manen van Mars, Phobos en Deimos.
    • 2 december » Voor het eerst wordt zuurstof vloeibaar gemaakt, door Louis-Paul Cailletet.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
  • De temperatuur op 9 juli 1912 lag tussen 10,4 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
    • 12 juni » Oprichting van de Hondurese voetbal- en honkbalclub Club Deportivo Olimpia in de hoofdstad Tegucigalpa.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
    • 19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.

Over de familienaam Waegermakers


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I27479.php : benaderd 6 februari 2026), "Simon Waegermakers (1842-1912)".