Stamboom Peet » Jan Velderman (1864-1931)

Persoonlijke gegevens Jan Velderman 

  • Hij is geboren op 9 oktober 1864 in Warnsveld.
  • Hij is overleden op 19 mei 1931 in Harfsen, hij was toen 66 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 8358 Aktenummer: 48 Registratiedatum: 20 mei 1931 Akteplaats: Gorssel
    Overledene: Jan Velderman Leeftijd: 66 Jaar Beroep: Landbouwer
    Relatie: Everdina Aalderink Relatiesoort: Echtgenote
    Vader: Jan Teunis Velderman Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Gerritdina Ebbink Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: dinsdag 19 mei 1931 Gebeurtenisplaats: Harfsen (Lochem)
  • Een kind van Jan Teunis Velderman en Gerritdina Ebbink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 januari 2019.

Gezin van Jan Velderman

Hij is getrouwd met Everdina Aalderink.

Zij zijn getrouwd op 9 oktober 1903 te Gorssel, hij was toen 39 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 8350 Aktenummer: 28 Registratiedatum: 9 oktober 1903 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Jan Velderman Geslacht: Man Leeftijd: 39 Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Jan Teunis Velderman Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Gerritdina Ebbink Beroep: zonder beroep
Bruid: Everdina Aalderink Leeftijd: 24 Beroep: zonder beroep
Vader bruid: Jan Aalderink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruid: Zweersina Klein Lebbink Beroep: zonder beroep
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: vrijdag 9 oktober 1903 Gebeurtenisplaats: Gorssel

Kind(eren):

  1. Teunis Velderman  1906-1979

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Velderman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Velderman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Velderman

Jan Ebbink
1808-1866

Jan Velderman
1864-1931

1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 oktober 1864 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
  • De temperatuur op 9 oktober 1903 lag tussen 8,5 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (58%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
    • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
    • 20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
    • 2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
  • De temperatuur op 19 mei 1931 lag tussen 8,3 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
    • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
    • 3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.

Over de familienaam Velderman


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I26357.php : benaderd 14 maart 2026), "Jan Velderman (1864-1931)".