Stamboom Peet » Harmina Teunissen (1857-1916)

Persoonlijke gegevens Harmina Teunissen 

  • Zij is geboren in het jaar 1857.
  • Zij is overleden op 19 december 1916 in Apeldoorn, zij was toen 59 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
    Archief: 0207 Registratienummer: 7974 Aktenummer: 553 Registratiedatum: 21 december 1916 Akteplaats: Apeldoorn
    Overledene: Harmina Teunissen Leeftijd: 59 Jaar Beroep: zonder beroep
    Weduwe van: Hendrik Jan Wassink
    Vader: Gerrit Willem Teunissen Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Aaltjen Lammers Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: dinsdag 19 december 1916 Gebeurtenisplaats: Apeldoorn
  • Een kind van Gerrit Willem Teunissen en Aaltjen Lammers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 juli 2016.

Gezin van Harmina Teunissen

Zij is getrouwd met Hendrik Jan Wassink.

Zij zijn getrouwd op 29 april 1882 te Voorst, zij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 2869 Aktenummer: 29 Registratiedatum: 29 april 1882 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Hendrik Jan Wassink Leeftijd: 36 Beroep: Landbouwer
Vader van de bruidegom: Hendrik Jan Wassink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Everdiena Wegerif Beroep: zonder beroep
Bruid: Harmina Teunissen Leeftijd: 24 Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Gerrit Willem Teunissen Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid: Aaltjen Lammers Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 29 april 1882 Gebeurtenisplaats: Voorst

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harmina Teunissen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Harmina Teunissen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Harmina Teunissen

Harmina Teunissen
1857-1916

1882

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 april 1882 lag rond de 9,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 25 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 19 december 1916 lag tussen -1,7 °C en 1,7 °C en was gemiddeld 0,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
    • 19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
    • 15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
    • 18 november » De slag aan de Somme eindigt.

Over de familienaam Teunissen


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I25596.php : benaderd 5 januari 2026), "Harmina Teunissen (1857-1916)".