Stamboom Peet » Arend Schoneveld (1880-1949)

Persoonlijke gegevens Arend Schoneveld 

  • Hij is geboren op 13 januari 1880 in Deventer.
  • Beroep: vanaf 1908 sigarenmaker.
  • Hij is overleden op 23 januari 1949 in Deventer, hij was toen 69 jaar oud.
    Burgerlijke stand: Overlijden Archieflocatie: Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 16721 Gemeente: Deventer Soort akte: overlijdensakte Aktenummer: 48 Aangiftedatum: 25-01-1949
    Overledene: Arend Schoneveld Overlijdensdatum: 23-01-1949 Leeftijd: 69 Overlijdensplaats: Deventer
    Vader: Gerrit Jan Schoneveld Moeder: Hendrika van 't Zandt
    Partner: Johanna Lutje Hulsink Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie geboren te Deventer
  • Een kind van Gerrit Jan Schoneveld en Hendrika van 't Zandt
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 juli 2018.

Gezin van Arend Schoneveld

Hij is getrouwd met Johanna Lutje Hulsink.

Zij zijn getrouwd op 2 januari 1908 te Deventer, hij was toen 27 jaar oud.

Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 02732 Gemeente: Deventer Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 3 Datum: 02-01-1908
Bruidegom: Arend Schoneveld Leeftijd: 27 Geboorteplaats: Deventer
Bruid: Johanna Lutje Hulsik Leeftijd: 25 Geboorteplaats: Deventer
Vader bruidegom: Gerrit Jan Schoneveld
Moeder bruidegom: Hendrika van 't Zandt
Vader bruid: Hendrik Jan Lutje Hulsik
Moeder bruid: Gerritdina Johanna van Weteringen
Nadere informatie beroep Bg.: sigarenmaker; beroep vader Bg.: timmerman; beroep vader Bd.: schilder

Getuige(n): o.a Johannes Schoneveld,31 jr.broeder van de brgm; Andries en Albertus Lutje Hulsik resp. 24 jr. schilder en 21 jr. wever wonende te Deventer en broers van de bruid
Vader van de bruidegom geeft bij notariële akte toestemming tot het huwelijk

Kind(eren):

  1. Johannes Schoneveld  1926-1996

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arend Schoneveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arend Schoneveld

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 januari 1880 lag rond de -4,9 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
  • De temperatuur op 2 januari 1908 lag tussen -10,8 °C en -4,4 °C en was gemiddeld -7,0 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
    • 19 juli » Oprichting in Manchester van de wereldzwembond Fédération Internationale de Natation Amateur (FINA).
    • 25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
    • 17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
  • De temperatuur op 23 januari 1949 lag tussen -2,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
    • 25 januari » In Israël worden de eerste verkiezingen gehouden.
    • 24 februari » De eerste tweetrapsraket met vloeibare brandstof bereikt in White Sands (Verenigde Staten) een hoogte van 40 kilometer.
    • 14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
    • 13 september » Beëdiging van Theodor Heuss als eerste bondspresident van West-Duitsland.
    • 22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
    • 12 oktober » In Pasto, Colombia wordt de voetbalclub Deportivo Pasto opgericht.

Over de familienaam Schoneveld


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I22779.php : benaderd 22 januari 2026), "Arend Schoneveld (1880-1949)".