Stamboom Peet » Willem van Schaar (1812-1895)

Persoonlijke gegevens Willem van Schaar 

  • Hij is geboren op 9 april 1812 in Dieren.
  • Hij is overleden op 30 juli 1895 in Wilp (gem.Voorst), hij was toen 83 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
    Archief: 0207 Registratienummer: 2792 Aktenummer: 116 Registratiedatum: 31 juli 1895 Akteplaats: Wilp (Voorst)
    Overledene: Willem van Schaar Leeftijd: 83 Jaar Beroep: daghuurder
    Vader: Jan van Schaar Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Kaatje Alofs Beroep: geen beroep vermeld
    Echtgenote: Derkjen van Dueren
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: dinsdag 30 juli 1895 Gebeurtenisplaats: Wilp (Voorst)
  • Een kind van Jan van der Schaar en Kaatje Alofs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 januari 2017.

Gezin van Willem van Schaar

(1) Hij is getrouwd met Berendina Gijsberts.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1844 te Voorst, hij was toen 32 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 2876 Aktenummer: 46 Registratiedatum: 1 juni 1844 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Willem van der Schaar Leeftijd: 32 Beroep: boerenknecht
Bruid: Berendina Gijsberts Leeftijd: 22 Beroep: huiswerk doende
Vader van de bruidegom: Jan van der Schaar Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Kaatje Alofs Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Gijsbert Gijsberts Beroep: Werkman
Moeder van de bruid: Aaltjen Harmsen Beroep: Werkvrouw
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 1 juni 1844 Gebeurtenisplaats: Voorst

(2) Hij is getrouwd met Derkjen van Dueren.

Zij zijn getrouwd op 15 februari 1868 te Voorst, hij was toen 55 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 2871 Aktenummer: 15 Registratiedatum: 15 februari 1868 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Willem van Schaar Leeftijd: 55 Beroep: Landbouwer
Bruid: Derkjen van Dueren Leeftijd: 25 Beroep: zonder beroep
Vader van de bruidegom: Jan van Schaar Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Kaatje Alofs Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Ernst van Dueren Beroep: bakker
Moeder van de bruid: Berendina Jonker Beroep: zonder beroep
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 15 februari 1868 Gebeurtenisplaats: Voorst
Opmerking: weduwnaar van Berendina Giesbers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem van Schaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem van Schaar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem van Schaar

Willem van Schaar
1812-1895

(1) 1844
(2) 1868

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 april 1812 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
  • De temperatuur op 15 februari 1868 lag rond de 5,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 30 juli 1895 lag rond de 16,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.

Over de familienaam Van Schaar


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I22358.php : benaderd 14 januari 2026), "Willem van Schaar (1812-1895)".