Stamboom Peet » Johanna Roukens (± 1786-1833)

Persoonlijke gegevens Johanna Roukens 

  • Zij is geboren rond 1786 in Deventer.
  • Zij is overleden op 13 april 1833 in Deventer.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel Algemeen Toegangnr: 123 Inventarisnr: 3130
    Gemeente: Deventer Soort akte: overlijdensakte Aktenummer: 97 Aangiftedatum: 16-04-1833
    Overledene Johanna Roukens
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 13-04-1833
    Leeftijd: 47
    Overlijdensplaats: Deventer
    Vader Willem Roukens
    Moeder Berendina Kruisvoorde
    Partner Hendrik Jan Pijpenbroek
    Relatie: echtgenote
    Nadere informatie geboren te Deventer
  • Een kind van Willem Roukens en Berendina Kruisvoorde
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 augustus 2012.

Gezin van Johanna Roukens

Zij is getrouwd met Hendrik Jan Pijpenbroek.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Roukens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Roukens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Roukens

Willem Roukens
± 1751-1823

Johanna Roukens
± 1786-1833



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1833 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: winderig half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.

Over de familienaam Roukens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Roukens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Roukens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Roukens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I22094.php : benaderd 29 januari 2026), "Johanna Roukens (± 1786-1833)".