Stamboom Peet » Teunis Roeterdink (1858-1946)

Persoonlijke gegevens Teunis Roeterdink 

  • Hij is geboren op 1 februari 1858 in Loo (Bathmen).
  • Hij is overleden op 10 april 1946 in Markelo, hij was toen 88 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 16882 Aktenummer: 28 Registratiedatum: 10 april 1946 Akteplaats: Markelo
    Overledene: Teunis Roeterdink Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 88 Beroep: Landbouwer
    Relatie: Zwenneken Zomer Relatiesoort: Partner
    Vader: Antoni Roeterdink Moeder: Geertrui Wiltink
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: woensdag 10 april 1946 Gebeurtenisplaats: Markelo
    Opmerking: eerder weduwnaar van Maria Scholthof
  • Een kind van Antoni Roeterdink en Geertruij Wiltink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 november 2022.

Gezin van Teunis Roeterdink

(1) Hij is getrouwd met Maria Scholthof.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1883 te Bathmen, hij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 00936 Aktenummer: 11 Registratiedatum: 15 september 1883 Akteplaats: Bathmen
Bruidegom: Teunis Roeterdink Geboorteplaats: Batmen Leeftijd: 25 Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Antoni Roeterdink Beroep: Landbouwer
Moeder bruidegom: Geertrui Wiltink
Bruid: Maria Scholthof Geboorteplaats: Gorsel Leeftijd: 22
Vader bruid: Willem Fredrik Scholthof Beroep: Landbouwer
Moeder bruid: Janna Broekhuis
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 15 september 1883 Gebeurtenisplaats: Bathmen

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Zwenneken Zomer.

Zij zijn getrouwd op 27 november 1897 te Markelo, hij was toen 39 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 09149 Aktenummer: 32 Registratiedatum: 27 november 1897 Akteplaats: Markelo
Bruidegom: Teunis Roeterdink Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 39 Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Antoni Roeterdink Moeder bruidegom: Geertrui Wiltink
Bruid: Zwenneken Zomer Geboorteplaats: Laren (Gl) Leeftijd: 22 Beroep: Dienstmeid
Vader bruid: Derk Jan Zomer Moeder bruid: Hendrika Dontertman
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 27 november 1897 Gebeurtenisplaats: Markelo
Opmerking: weduwnaar van Maria Scholthof

Kind(eren):

  1. Mannes Roeterdink  1899-1980


Notities over Teunis Roeterdink

Kinderen uit het huwelijk met Maria Scholthof:
Geertruida Maria Roeterdink 1884-1974
Janna Roeterdink 1885-1982
Antonia Roeterdink 1887-1975
Willemina Frederika Roeterdink 1888-1973
Maria Johanna Roeterdink ± 1891-1893

Kinderen uit het huwelijk met Zwenneken Zomer:
Maria Roeterdink ± 1898-1898
Mannes Roeterdink 1899-1980
Jan Hendrik Roeterdink 1902-1965
Dina Roeterdink 1904-1978
Maria Roeterdink 1910-1992
Frederik Roeterdink 1910-1996

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Teunis Roeterdink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Teunis Roeterdink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Teunis Roeterdink

Teunis Roeterdink
1858-1946

(1) 1883
(2) 1897

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 februari 1858 lag rond de -1,8 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
  • De temperatuur op 27 november 1897 lag rond de 8,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
  • De temperatuur op 10 april 1946 lag tussen 0,4 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
    • 22 maart » Jordanië (toen Transjordanië) wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
    • 11 april » Instelling van de bisschoppelijke hiërarchie in China door Paus Pius XII met 20 aartsbisdommen en 79 bisdommen.
    • 26 juni » In Harkema wordt de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Harkemase Boys opgericht.
    • 11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
    • 20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.

Over de familienaam Roeterdink


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I21823.php : benaderd 25 januari 2026), "Teunis Roeterdink (1858-1946)".