Stamboom Peet » Hendrik Willem Aartsen (1881-1945)

Persoonlijke gegevens Hendrik Willem Aartsen 

  • Hij is geboren op 17 januari 1881 in Voorst.
  • Hij is overleden op 13 juli 1945 in Apeldoorn, hij was toen 64 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 32313 Aktenummer: 1125 Registratiedatum: 16 juli 1945 Akteplaats: Apeldoorn
    Overledene: Hendrik Willem Aartsen Leeftijd: 64 Jaar Beroep: zonder beroep
    Relatie: Geertje Telgen
    Vader: Berend Aartsen Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Bartha Wassink Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: vrijdag 13 juli 1945 Gebeurtenisplaats: Apeldoorn
  • Een kind van Berend Aartsen en Bartha Wassink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 november 2019.

Gezin van Hendrik Willem Aartsen

Hij is getrouwd met Geertjen Telgen.

Zij zijn getrouwd op 11 maart 1916 te Voorst, hij was toen 35 jaar oud.

Bruidegom: Hendrik Willem Aartsen Leeftijd: 35 Beroep: postbode
Vader van de bruidegom: Berend Aartsen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder van de bruidegom: Bartha Wassink Beroep: zonder beroep
Bruid: Geertje Telgen Leeftijd: 27 Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Jan Telgen Beroep: Landbouwer
Moeder van de bruid: Fennetje Willigen Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 11 maart 1916 Gebeurtenisplaats: Voorst
Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 9135 Aktenummer: 16 Registratiedatum: 11 maart 1916 Akteplaats: Voorst

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Willem Aartsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Willem Aartsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Willem Aartsen

Hendrik Willem Aartsen
1881-1945

1916

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1881 lag rond de -7,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
    • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
  • De temperatuur op 11 maart 1916 lag tussen 0,5 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
    • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
    • 28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
    • 1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
    • 2 december » De Franse generaal Joseph Joffre wordt vervangen door Robert Nivelle als stafchef van het Franse leger.
  • De temperatuur op 13 juli 1945 lag tussen 13,6 °C en 26,1 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Koningin Wilhelmina keert terug in Nederland.
    • 21 maart » Hannie Schaft wordt bij een controle op de rijksstraatweg gearresteerd terwijl ze verzetskrantjes naar IJmuiden brengt.
    • 21 mei » Heroprichting van de Poolse voetbalclub TS Polonia Bytom.
    • 17 augustus » Soekarno roept de republiek Indonesië uit.
    • 2 september » De Democratische Republiek van Vietnam verklaart zich onafhankelijk van Unie van Indochina.
    • 3 november » In Cuenca, Ecuador wordt het Estadio Alejandro Serrano Aguilar officieel in gebruik genomen.

Over de familienaam Aartsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aartsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aartsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aartsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I201.php : benaderd 1 januari 2026), "Hendrik Willem Aartsen (1881-1945)".