Stamboom Peet » Geertrui Lueks (1839-1905)

Persoonlijke gegevens Geertrui Lueks 

  • Zij is geboren op 11 maart 1839 in Bathmen.
  • Zij is overleden op 3 december 1905 in Bathmen, zij was toen 66 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 1073 Aktenummer: 25 Registratiedatum: 4 december 1905 Akteplaats: Bathmen
    Overledene: Geertruij Lueks Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 6
    Vader: Jan Hendrik Lueks Moeder: Gerritjen Schoolderman
    Partner: Fredrik Schutte
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: zondag 3 december 1905 Gebeurtenisplaats: Bathmen
    Opmerking: weduwe van Hendrik Jan Nijenhuis
  • Een kind van Jan Hendrik Lueks en Garritjen Schoolderman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 september 2018.

Gezin van Geertrui Lueks

(1) Zij is getrouwd met Hendrik Jan Nijenhuis.

Zij zijn getrouwd op 23 maart 1867 te Bathmen, zij was toen 28 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 934 Aktenummer: 3 Registratiedatum: 23 maart 1867 Akteplaats: Bathmen
Bruidegom: Hendrik Jan Nijenhuis Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 31 Beroep: klompenmaker
Bruid: Geertruij Lueks Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 28 Beroep: boerenmeid
Vader van de bruidegom: Garrit Nijenhuis Beroep: klompenmaker
Moeder van de bruidegom: Gerritdina Nengerman
Vader van de bruid: Jan Hendrik Lueks
Moeder van de bruid: Gerritjen Schoolderman
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 23 maart 1867 Gebeurtenisplaats: Bathmen

Kind(eren):

  1. Gerritjen Nijenhuis  1868-1952


(2) Zij is getrouwd met Fredrik Schutte.

Zij zijn getrouwd op 30 oktober 1869 te Bathmen, zij was toen 30 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 935 Aktenummer: 8 Registratiedatum: 30 oktober 1869 Akteplaats: Bathmen
Bruidegom: Fredrik Schutte Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 25 Beroep: boerenknecht
Bruid: Geertruij Lueks Geboorteplaats: Bathmen Leeftijd: 30
Vader van de bruidegom: Fredrik Jan Schutte Beroep: bouwman
Moeder van de bruidegom: Janna Nijkamp
Vader van de bruid: Jan Hendrik Lueks Moeder van de bruid: Gerritjen Schoolderman
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 30 oktober 1869 Gebeurtenisplaats: Bathmen
Opmerking: weduwe van Hendrik Jan Nijenhuis

Kind(eren):

  1. Fredrik Jan Schutte  1871-????
  2. Jan Hendrik Schutte  ± 1873-1952 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertrui Lueks?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertrui Lueks

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertrui Lueks

Jan Lueks
1778-1850

Geertrui Lueks
1839-1905

(1) 1867
(2) 1869

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 maart 1839 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
  • De temperatuur op 30 oktober 1869 lag rond de 3,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 3 december 1905 lag tussen -2,9 °C en 1,6 °C en was gemiddeld -0,5 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.

Over de familienaam Lueks

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lueks.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lueks.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lueks (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I16296.php : benaderd 27 februari 2026), "Geertrui Lueks (1839-1905)".