Stamboom Peet » Hendrika Loman (1764-1840)

Persoonlijke gegevens Hendrika Loman 

  • Zij is geboren in Warnsveld.
    21.10.1764 Sweer Loman en Aeltje Bemers eene dogter genaemt HENDRIKA.
  • Ze werd gedoopt op 21 oktober 1764 in Warnsveld.Bron 1
  • Zij is overleden op 30 juni 1840 in Warnsveld.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem
    Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 2554 Aktenummer: 30
    Registratiedatum: 02-07-1840 Akteplaats: Warnsveld (Zutphen)
    Overledene: Hendrika Loman Beroep: zonder beroep Leeftijd: 77 Jaar
    Vader: Zwier Loman Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Aaltjen Remers Beroep: geen beroep vermeld
    Partner: Jan Addink Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 30-06-1840 Gebeurtenisplaats: Warnsveld (Zutphen)
  • Een kind van Zweer Loman en Aaltjen Bemer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 september 2018.

Gezin van Hendrika Loman

Zij is getrouwd met Jan Addink.

Zij zijn getrouwd op 26 november 1786 te Warnsveld.Bron 2

10.11.1786 - 10 november ingeschreven - geproclam. - 3 - Jan Addink - Hendrika Lomans - getroud alhier 26 november

Kind(eren):

  1. Zweer Addink  1788-1869 
  2. Harmina Addink  1790-1818 
  3. Aaltjen Addink  1797-????
  4. Aalbert Addink  1802-1855 
  5. Harmen Addink  1805-1857 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Loman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Loman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Loman

Lammert Roelofs Loman
± 1693-< 1727
Jan Bemers
1713-????
Zweer Loman
1725-1776
Aaltjen Bemer
1737-1816

Hendrika Loman
1764-1840

1786

Jan Addink
1761-1854

Zweer Addink
1788-1869
Harmen Addink
1805-1857

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Nederduits Gereformeerde Gemeente Warnsveld doopboek
  2. Nederduits Gereformeerde Gemeente Warnsveld trouwboek

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 juni 1840 lag rond de 16,0 °C. Er was 352 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 6 mei » In het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland verschijnen de eerste postzegels ter wereld.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 6 november » De Republiek van de Rio Grande geeft zich over aan Mexico.

Over de familienaam Loman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Loman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Loman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Loman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I16167.php : benaderd 11 januari 2026), "Hendrika Loman (1764-1840)".