Stamboom Peet » Maria Willemina Lijzen (1819-1875)

Persoonlijke gegevens Maria Willemina Lijzen 

  • Zij is geboren op 16 september 1819 in Eefde (Gorssel).
  • Zij is overleden op 13 januari 1875 in Harfsen, zij was toen 55 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4578 Aktenummer: 3 Registratiedatum: 14 januari 1875 Akteplaats: Gorssel
    Overledene: Maria Willemina Lijzen Leeftijd: 55 Jaar Beroep: zonder beroep
    Relatie: Harmen Groot Hulze Relatiesoort: Echtgenoot
    Engelbertus Pushuizen
    Vader: Harmen Lijzen Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Hendrika Brummelman Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: woensdag 13 januari 1875 Gebeurtenisplaats: Harfsen (Lochem)
  • Een kind van Harmen Lijsen en Hendrika Brummelman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 juni 2018.

Gezin van Maria Willemina Lijzen

(1) Zij is getrouwd met Engelbertus Tushuizen.

Zij zijn getrouwd op 21 februari 1845 te Gorssel, zij was toen 25 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4624 Aktenummer: 3 Registratiedatum: 21 februari 1845 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Engelbertus Tushuizen Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Gerrit Tushuizen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Jacomina Ensink Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Maria Willemina Lijzen Beroep: Dienstmeid
Vader bruid: Harmen Lijzen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruid: Hendrika Brummelman Beroep: doende timmerij
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: vrijdag 21 februari 1845 Gebeurtenisplaats: Gorssel

Kind(eren):

  1. Gerrit Tushuizen  1847-1923
  2. Harmken Tushuizen  1848-1923 


(2) Zij is getrouwd met Harmen Groot Hulze.

Zij zijn getrouwd op 17 februari 1854 te Gorssel, zij was toen 34 jaar oud.

Bruidegom: Harmen Groot Hulze Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Hendrik Willem Groot Hulze Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Teuntjen Maria Reesink Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Maria Willemina Lijzen Beroep: bouwvrouw
Vader bruid: Harmen Lijzen Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruid: Hendrika Brummelman Beroep: doende timmerij
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: vrijdag 17 februari 1854 Gebeurtenisplaats: Gorssel
Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 4623 Aktenummer: 8 Registratiedatum: 17 februari 1854 Akteplaats: Gorssel

Opmerking: weduwe van Engelbertus Tushuizen

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Willemina Lijzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Willemina Lijzen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Willemina Lijzen

Harmen Lijsen
1778-1842

Maria Willemina Lijzen
1819-1875

(1) 1845
(2) 1854

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 september 1819 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: bui winderig regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.
  • De temperatuur op 17 februari 1854 lag rond de 3,0 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
  • De temperatuur op 13 januari 1875 lag rond de 8,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.

Over de familienaam Lijzen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lijzen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lijzen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lijzen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I15979.php : benaderd 10 januari 2026), "Maria Willemina Lijzen (1819-1875)".