Stamboom Peet » Willemina Leunk (1834-1907)

Persoonlijke gegevens Willemina Leunk 

  • Zij is geboren op 21 juni 1834 in Kring van Dorth (Gorssel).
  • Zij is overleden op 4 december 1907 in Harfsen, zij was toen 73 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
    Archief: 0207 Registratienummer: 8356 Aktenummer: 86 Registratiedatum: 5 december 1907 Akteplaats: Gorssel
    Overledene: Willemina Leunk Leeftijd: 73 Jaar Beroep: zonder beroep
    Relatie: Zwier Nijkamp Relatiesoort: Weduwe van
    Vader: Gerrit Jan Leunk Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Egberdina Heulkes Beroep: geen beroep vermeld
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: woensdag 4 december 1907 Gebeurtenisplaats: Harfsen (Lochem)
  • Een kind van Gerrit Jan Leunk en Egberdina Heulkes
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 december 2014.

Gezin van Willemina Leunk

(1) Zij is getrouwd met Derk Willem Geertman.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1871 te Gorssel, zij was toen 36 jaar oud.

Het echtpaar woont in de periode 1871-1875 op de Kleine Boter te Harfsen. Voor meer informatie zie de Boerderij pagina van www.strookappe.nl

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 4622 Aktenummer: 9 Registratiedatum: 27 april 1871 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Derk Willem Geertman Beroep: dienstknecht
Vader bruidegom: Jan Willem Geertman Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Jenneken Prosman Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Willemina Leunk Beroep: zonder beroep
Vader bruid: Gerrit Jan Leunk Beroep: Landbouwer
Moeder bruid: Egberdina Heulkes Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 27 april 1871 Gebeurtenisplaats: Gorssel

(2) Zij is getrouwd met Zwier Nijkamp.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1876 te Gorssel, zij was toen 41 jaar oud.

Zwier trouwt in bij Willemina Leunk op de Kleine Boter in Harfsen. Na het overlijden van Zwier woont Willemina anno 1900 alleen op huisnummer H124 te Harfsen

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 4621 Aktenummer: 10 Registratiedatum: 27 april 1876 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Zwier Nijkamp Beroep: daglooner
Vader bruidegom: Jan Nijkamp Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Derkjen Voortman Beroep: zonder beroep
Bruid: Willemina Leunk Beroep: zonder beroep
Vader bruid: Gerrit Jan Leunk Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruid: Egberdina Heulkes Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 27 april 1876 Gebeurtenisplaats: Gorssel

Opmerking: weduwnaar van Willemken Wesselink
weduwe van Derk Willem Geertman

Notities over Willemina Leunk

Geboren in het Emsbroek te Harfsen. Zij woonde op de Kleine Boter in Harfsen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willemina Leunk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willemina Leunk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willemina Leunk

Willem Leunk
1760-1826

Willemina Leunk
1834-1907

(1) 1871
(2) 1876

Zwier Nijkamp
1833-1896


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juni 1834 lag rond de 30,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
  • De temperatuur op 27 april 1876 lag rond de 16,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 4 december 1907 lag tussen 0,8 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.

Over de familienaam Leunk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leunk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leunk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leunk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I15771.php : benaderd 13 januari 2026), "Willemina Leunk (1834-1907)".