Stamboom Peet » Klaas Klijn Velderman (1857-1943)

Persoonlijke gegevens Klaas Klijn Velderman 

  • Hij is geboren op 4 december 1857 in Diepenveen.
  • Hij is overleden op 13 mei 1943 in Deventer, hij was toen 85 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 16712 Aktenummer: 250 Registratiedatum: 13 mei 1943 Akteplaats: Deventer
    Overledene: Klaas Klijn Velderman Geboorteplaats: Diepenveen Leeftijd: 85
    Relatie: Willemina Maria Smeenk Relatiesoort: Partner
    Vader: Derk Klijn Velderman Moeder: Geertje Wibbelink
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: 13 mei 1943 Gebeurtenisplaats: Deventer
    Opmerking: weduwnaar van Hendrika Jacoba Brinkman
  • Een kind van Derk Klein Velderman en Grietje Wibbelink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 oktober 2020.

Gezin van Klaas Klijn Velderman

(1) Hij is getrouwd met Hendrika Jacoba Brinkman.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1887 te Diepenveen, hij was toen 29 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel Plaats instelling: Zwolle Collectiegebied: Overijssel Archief: 0123 Registratienummer: 03448 Aktenummer: 18 Registratiedatum: 5 mei 1887 Akteplaats: Diepenveen
Bruidegom: Klaas Klijn Velderman Geboorteplaats: Diepenveen Leeftijd: 29 Beroep: boerenknecht
Vader bruidegom: Derk Klijn Velderman
Moeder bruidegom: Geertje Wibbelink
Bruid: Hendrika Jacoba Brinkman Geboorteplaats: Diepenveen Leeftijd: 29
Vader bruid: Hendrik Jan Brinkman
Moeder bruid: Judith Roeterdink Beroep: landbouwster
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 5 mei 1887 Gebeurtenisplaats: Diepenveen
Opmerking: moeder bruidegom ook Grietje(n) Wibbelink

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Willemina Maria Smeenk.

Zij zijn getrouwd op 12 december 1896 te Gorssel, hij was toen 39 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland Archief: 0207 Registratienummer: 4619 Aktenummer: 38 Registratiedatum: 12 december 1896 Akteplaats: Gorssel
Bruidegom: Klaas Klijn Velderman Leeftijd: 39 Beroep: Landbouwer
Vader bruidegom: Derk Klijn Velderman Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Geertje Wibbelink Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Willemina Maria Smeenk Leeftijd: 30 Beroep: Dienstmeid
Vader bruid: Hendrik Jan Smeenk Beroep: machinist
Moeder bruid: Willemina Maria van Eede Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 12 december 1896 Gebeurtenisplaats: Gorssel
Opmerking: weduwnaar van Hendrika Jacoba Brinkman

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Klijn Velderman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Klijn Velderman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 december 1857 lag rond de 11,4 °C. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan China (Tweede Opiumoorlog).
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
    • 26 juni » Officiële opening van het station Essen (België).
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
    • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.
  • De temperatuur op 12 december 1896 lag rond de 5,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
  • De temperatuur op 13 mei 1943 lag tussen 10,9 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
    • 19 april » Het twintigste jodentransport vanuit de Dossinkazerne te Mechelen richting Auschwitz wordt op de spoorlijn Mechelen-Leuven (tussen Boortmeerbeek en Haacht) tegengehouden door drie jonge verzetslieden waardoor een aantal van de gedeporteerden kon ontsnappen. Nergens in Europa werd er tijdens de Tweede Wereldoorlog een dergelijke bevrijdingsactie uitgevoerd.
    • 21 april » Oprichting van de Franse voetbalclub FC Nantes.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 17 juli » De geallieerde bombardementen op Amsterdam-Noord. Ze waren gericht op de Fokker vliegtuigfabrieken in Amsterdam-Noord. Geen enkele bom raakte de fabriek, wel de huizen in de omgeving.
    • 17 augustus » Conferentie van Quebec begint.

Over de familienaam Klijn Velderman


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I13610.php : benaderd 12 januari 2026), "Klaas Klijn Velderman (1857-1943)".