Stamboom Peet » Hendrika ten Hoove (1818-1882)

Persoonlijke gegevens Hendrika ten Hoove 

  • Zij is geboren op 3 december 1818 in Twello (gem.Voorst).
  • Zij is overleden op 7 september 1882 in Terwolde (gem.Voorst), zij was toen 63 jaar oud.
    Documenttype: BS Overlijden Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
    Archief: 0207 Registratienummer: 2794 Aktenummer: 109 Registratiedatum: 8 september 1882 Akteplaats: Terwolde (Voorst)
    Overledene: Hendrika ten Hoove Leeftijd: 63 Jaar Beroep: zonder beroep
    Vader: Evert Marten ten Hoove Beroep: geen beroep vermeld
    Moeder: Janna Klooster Beroep: geen beroep vermeld
    Echtgenoot: Gerrit Jan Cellarius
    Weduwe van: Teunis Fransen
    Gebeurtenis: Overlijden Datum: donderdag 7 september 1882 Gebeurtenisplaats: Terwolde (Voorst)
  • Een kind van Evert Marten ten Hoove en Janna Kloosterboer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 februari 2017.

Gezin van Hendrika ten Hoove

(1) Zij is getrouwd met Teunis Fransen.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1850 te Twello (gem.Voorst), zij was toen 31 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 2875 Aktenummer: 34 Registratiedatum: 27 april 1850 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Teunis Fransen Leeftijd: 24 Beroep: schoenmaker
Bruid: Hendrika ten Hoove Leeftijd: 31 Beroep: Dienstmeid
Vader van de bruidegom: Willem Fransen Beroep: schoenmaker
Moeder van de bruidegom: Aaltje Kreumer Beroep: geen beroep vermeld
Vader van de bruid: Everd Marten ten Hoove Beroep: Timmerman
Moeder van de bruid: Janna Kloosterboer Beroep: geen beroep vermeld
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: zaterdag 27 april 1850 Gebeurtenisplaats: Voorst

Kind(eren):

  1. Gerrit Fransen  1855-1884 


(2) Zij is getrouwd met Gerrit Jan Cellarius.

Zij zijn getrouwd op 22 juli 1858 te Twello (gem.Voorst), zij was toen 39 jaar oud.

Documenttype: BS Huwelijk Erfgoedinstelling: Gelders Archief Plaats instelling: Arnhem Collectiegebied: Gelderland
Archief: 0207 Registratienummer: 2873 Aktenummer: 41 Registratiedatum: 22 juli 1858 Akteplaats: Voorst
Bruidegom: Gerrit Jan Cellarius Leeftijd: 24 Beroep: schoenmaker
Bruid: Hendrika ten Hoove Leeftijd: 39 Beroep: zonder beroep
Vader van de bruidegom: Gerrit Cellarius Beroep: zonder beroep
Moeder van de bruidegom: Anna Margrita Diel Beroep: zonder beroep
Vader van de bruid: Evert Marten ten Hoove Beroep: zonder beroep
Moeder van de bruid: Janna Kloosterboer Beroep: zonder beroep
Gebeurtenis: Huwelijk Datum: donderdag 22 juli 1858 Gebeurtenisplaats: Voorst
Opmerking: weduwe van Teunis Fransen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika ten Hoove?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika ten Hoove

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika ten Hoove

Hendrika ten Hoove
1818-1882

(1) 1850
(2) 1858

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 december 1818 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 18 juni » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Kaap de Goede Hoop.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
  • De temperatuur op 22 juli 1858 lag rond de 20,6 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
  • De temperatuur op 7 september 1882 lag rond de 15,7 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.

Over de familienaam Ten Hoove


De publicatie Stamboom Peet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Peet, "Stamboom Peet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-peet/I10804.php : benaderd 3 maart 2026), "Hendrika ten Hoove (1818-1882)".