Stamboom Pas en Meyer » Theodorus (Derk Thierry) VOS (1758-1842)

Persoonlijke gegevens Theodorus (Derk Thierry) VOS 


Gezin van Theodorus (Derk Thierry) VOS

(1) Hij is getrouwd met Wilhelmina (Willemina Guillemine) PETERS.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 19 april 1801 te Neerbosch, GLD (RK Kerk), hij was toen 43 jaar oud.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1801 te Nijmegen, GLD, hij was toen 43 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Joanna (Johanna) VOS  1803-1858 
  2. Petrus VOS  1804-1865 
  3. Martinus VOS  1808-1868
  4. Antonius (Antoon) VOS  1810-1886 
  5. Gerard VOS  1811-1811


(2) Hij is getrouwd met Anna JANSSEN.

Zij zijn getrouwd op 17 april 1812 te Nijmegen, GLD, hij was toen 54 jaar oud.Bron 5

Ze zijn in de kerk getrouwd op 24 april 1812 te Neerbosch, GLD (RK Kerk), hij was toen 54 jaar oud.Bron 6

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus (Derk Thierry) VOS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus (Derk Thierry) VOS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus (Derk Thierry) VOS

Theodorus (Derk Thierry) VOS
1758-1842

(1) 1801
Petrus VOS
1804-1865
Martinus VOS
1808-1868
Gerard VOS
1811-1811
(2) 1812

Anna JANSSEN
1766-1822


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. gedoopt (R.K.) op 21-03-1758 te Neerbosch (getuige(n): Teunis Teeuwisse, Jacomijn Jansen)
      gedoopt (R.K.) op 21-03-1758 te Neerbosch (getuige(n): Teunis Teeuwisse, Jacomijn Jansen)
    2. Archief 0207 Registratienummer 1275
      Archief 0207 Registratienummer 1275
      Aktenummer 214 Registratiedatum 07-04-1842
      Akteplaats Hatert Collectie Nijmegen
    3. ondertr. 17 apr 1801 Nijmegen/ DTB Trouwen Nijmegen, 19 april 1801
      DTB Trouwen
      Nijmegen, 19 april 1801
      getuige(n): Cornelia Teijlen)
      Huwelijksregister RK Statie Hees, Hatert en Neerbosch, 1673-1815 Folio 9
      DTB Trouwen
      Retroacta van de Burgerlijke Stand Nijmegen (RBS), Nijmegen, archief 510, inventaris­num­mer 1238, 19 april 1801, folio 44
    4. Retroacta van de Burgerlijke Stand Nijmegen (RBS)
      Retroacta van de Burgerlijke Stand Nijmegen (RBS)
      Inventarisnummer 1238
      Bronbeschrijving Register van huwelijkscommissarissen, 1796-1811 Folio 44
      Getuigen C.Courbois, W.Stoltenhof, Toon de Groot, J.Thoonen
      Datum 1e afkondiging 19/4/1801
      Trouwdatum 5/5/1801
    5. DTB Trouwen Erfgoedinstelling Regionaal Archief Nijmegen Collectiegebied Gelderland
      DTB Trouwen Erfgoedinstelling Regionaal Archief Nijmegen Collectiegebied Gelderland
      Registratiedatum 24-04-1812
      Akteplaats Nijmegen
      (getuige(n): Cornelia Teijlen, Elisabeth Teijlen)
    6. gehuwd voor de kerk op 24-04-1812 te Neerbosch (R.K.) (getuige(n): Cornelia Teijlen, Elisabeth Teijlen)
      gehuwd voor de kerk op 24-04-1812 te Neerbosch (R.K.) (getuige(n): Cornelia Teijlen, Elisabeth Teijlen)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 april 1812 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
      • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
      • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
      • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
      • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
      • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
    • De temperatuur op 6 april 1842 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
      • 17 april » Bisschopswijding van Joannes Zwijsen, coadjutor van de Apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch, in de Sint-Dionysiuskerk te Tilburg.
      • 25 mei » Christian Doppler houdt in Praag zijn beroemde voordracht: "Über das farbige Licht der Doppelsterne und einige anderer Gesterne des Himmels".
      • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
      • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
      • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam VOS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam VOS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over VOS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam VOS (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Pas en Meyer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Pas, "Stamboom Pas en Meyer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pas-en-meyer/I570.php : benaderd 11 januari 2026), "Theodorus (Derk Thierry) VOS (1758-1842)".