Archief Zuid oost utrecht,d.d. 29-11-2011
NH doopboek Rhenen Op 15-02-1654 is gedoopt: Willem De vader is: Jelis Papevelt.
Geschiedenis van het huis daer Thiell uythangt Over de herberg het huys daer Thiell uythangt vinden we al vermeldingen in archiefstukken uit de 17e eeuw. Het huis kreeg later het huisnummer 135 en na 1830 een kadastraal nummer F244. Er hing vroeger aan de gevel waarschijnlijk een uithangbord met het wapen van de stad Tiel. Op een fraaie tekening van Jan de Beijer (1703-circa 1785) uit circa 1745 met zicht op de Markt zien we inderdaad aan het pand waar zich de herberg Tiel bevond twee uithangborden aan de gevel, waarop ongetwijfeld het wapen van Tiel was afgebeeld. Hieronder wordt nader ingegaan op de bewoningsgeschiedenis, eigenaren en bewoners, van dit huis vanaf de 17e eeuw.
17e eeuw Op 8-4-1651 verschijnen voor het gerecht van Rhenen achtereenvolgens Aert Cornelisz wonende tot Heusden (d.i. Opheusden) en Jantge Jans, zich sterk makende voor Claes Thonisz en Rijckgen Evertsz en de kinderen bij Willem Volkersz aen Rijckgen verwekt en naar rato caverende (naar evenredigheid vertegenwoordigend) Cornelis Hermens en Henrickske Jans en Willem Petersz met Elisabeth Jans. Gezamenlijk transporteren zij ten behoeve van Antony van Brenck en Haeske Huijberts van Isendoorn seeckere huys op de Merckt daer Thiell uijt is hangend. Het huis Thiell,dat in 1672 in bezit is van Huijbert Jansz. Op 15-1-1672 worden dit huis van Huijbert Jansz van Helden en ook een perceel tabaksland publiek verkocht; Dirck Henricksz van de Wael koopt het huis voor 1010 gulden. Op 15-9-1675 wordt zijn weduwe genoemd als eigenaar. Jaren later wordt op 26-3-1696 het huis daer Thiel uijthangt van Henrick de Wael, mogelijk een zoon van bovengenoemde, opnieuw geveild. Dit op verzoek van de weduwe van Jan Gijsbertsz van Deventer, waarschijnlijk een schuldeiser. Meest biedende is Roelof Geurtsz van den Oosterkamp, die het huis koopt voor zijn zoon Herbert van den Oosterkamp; deze was een paar jaar daarvoor in 1694 te Rhenen getrouwd met Evertje Vergeer. Het huis blijft dan tot begin 18e eeuw in de familie Van den Oosterkamp. 18e eeuw Op 19-5-1718 verschijnt voor het gerecht van Rhenen Marcus Dirksen (Booms) als momboir (voogd) over Roelofje, nagelaten dochter van zaliger Herbert van den Oostercamp en wordt haar helft van het huis aan de Markt met schuur gevoegd bij die van haar broer Jacobus van den Oostercamp, die op 17-11-1715 te Rhenen gehuwd was met Maria de Bruijn.
Niet zo lang daarna komt het huis bij de familie Van Papeveld (Papevelt) terecht. Via Willem Jelissen van Papeveld, genoemd als eigenaar in 1720, gaat het naar Niesken van Papeveld, eigenaar in 1744 en vervolgens naar Arien van Papeveld.
Op 21-1-1766 transporteren Arien van Papeveld en Margaretha van Eijmeren de huysinge over het stadhuis aan de Markt aan Cornelis van Dijk en Gijsbertje Lammen. Op 16-7-1771 verkopen die het huis aan de Markt aan Reijndert Croes en Aalbertje Lubberts, die het voorts op 2-5-1788 transporteren aan Levi (Levij) Abrahams, j.m. (ongetrouwd toen nog kennelijk). Deze trouwde later met Leentje Levij van Gelder.
Uit het Begraafregister van Rhenen blijkt dat
op 17-08-1700 is begraven:
Naam: Willem Jelesz van Papevelt
Gezindte: NH
Relatie: een kint van
Kind(eren):
Uit het Begraafregister van Rhenen blijkt dat
op 17-08-1700 is begraven:
Naam: Willem Jelesz van Papevelt
Gezindte: NH
Relatie: een kint van
seeckere huys op de Merckt daer Thiell uijt is hange
Niet zo lang daarna komt het huis bij de familie Van Papeveld (Papevelt) terecht. Via Willem Jelissen van Papeveld, genoemd als eigenaar in 1720, gaat het naar Niesken van
Papeveld, eigenaar in 1744 en vervolgens naar Arien van Papeveld.Heerenstraat 111
Op 21-1-1766 transporteren Arien van Papeveld en Margaretha van Eijmeren de huysinge over het stadhuis aan de Markt aan Cornelis van Dijk en Gijsbertje Lammen
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.