stamboom van Pals » Henricus (Henricus ) Stoop (1878-1968)

Persoonlijke gegevens Henricus (Henricus ) Stoop 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Henricus (Henricus ) Stoop

Hij is getrouwd met Eva van Beek.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1906 te Terheijden,Noord-Brabant,Nederland, hij was toen 28 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus (Henricus ) Stoop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus (Henricus ) Stoop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Stoop

Pieter Stoop
1800-1872
Anna Kouters
1803-1866
Maria de Krom
1817-1900
Anna Kanters
1843-1907

Henricus Stoop
1878-1968

1906

Eva van Beek
1884-1966


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Huwelijk Bron: boek, Periode: 1906, Terheijden, archief 2420, 1 juni 1906, Huwelijksregister 1906, aktenummer 13
    2. BS Geboorte Archief van de gemeente Zevenbergen, 1811-1929, Bron: boek, Deel: 4570, Periode: 1878, Zevenbergen, archief raw - 0601, inventaris¬â‰ num¬â‰ mer 4570, 13 februari 1878, Geboorteregister 1878, aktenummer 24
    3. BS Overlijden Bron: boek, Deel: 3365, Periode: 1968, Breda, archieftoegang 1299, inventaris¬â‰ num¬â‰ mer 3365, 17 juni 1968, Overlijdensregister Breda 1968, aktenummer 628

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 februari 1878 lag rond de -1,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
      • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
      • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • De temperatuur op 1 juni 1906 lag tussen 4,1 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 3,2 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
      • 19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
      • 13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
      • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
      • 22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
      • 22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
    • De temperatuur op 14 juni 1968 lag tussen 13,7 °C en 25,7 °C en was gemiddeld 20,3 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (71%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 1 februari » De Zuid-Vietnamese politiechef Nguyễn Ngọc Loan executeert voor het oog van camera's een Vietcongstrijder.
      • 11 februari » De Nederlandse schaatser Tonny Ferwerda vestigt het werelduurrecord op de schaats in Heerenveen: in één uur tijd schaatst hij 34205,15 m.
      • 1 juli » Oprichting van profvoetbalclub Fortuna Sittard na een fusie tussen Fortuna '54 en RKSV Sittardia.
      • 23 juli » Een Palestijns commando kaapt een Israëlisch vliegtuig; de onderhandelingen duren tot eind augustus en eindigen zonder bloedvergieten.
      • 15 oktober » Sprintatlete Wyomia Tyus scherpt bij de Olympische Spelen in Mexico-Stad het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,08 seconden.
      • 31 december » 's Werelds eerste supersonische passagiersvliegtuig, de Tupolev Tu-144, maakt zijn eerste vlucht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Stoop

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stoop.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stoop.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stoop (onder)zoekt.

    De publicatie stamboom van Pals is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Pals, "stamboom van Pals", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pals/I93613617.php : benaderd 31 januari 2026), "Henricus (Henricus ) Stoop (1878-1968)".