stamboom van Pals » Bartholomeus van Lisdonk (1739-1814)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus van Lisdonk 

Bronnen 1, 2

Gezin van Bartholomeus van Lisdonk

Hij is getrouwd met Johanna van den Aerssen.


Referentienummer: MH:F500188

Zij zijn getrouwd op 26 december 1768 te Roosendaal,NL, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Dijmphna van Lisdonk  1774-1845 


Notities over Bartholomeus van Lisdonk


familienaam ook : Li(e)sdon(c)k

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus van Lisdonk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Bartholomeus van Lisdonk

Bartholomeus van Lisdonk
1739-1814

1768

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Bartholomeus van Lisdonk



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. 1768 Roosendaal Trouwregister Parochie St. Jan de Doper 1765-1827, archiefnummer roo - 0242, Archief van de parochie St. Jan de Doper te Roosendaal, 1525-1996, inventarisnummer 118 (in studiezaal DTB-56)
  2. Overlijdensregister Roosendaal 1814, archiefnummer roo - 0004, Archief van het plaatselijk bestuur Roosendaal en Nispen, 1813-1851, inventarisnummer 1024, aktenummer 84

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 april 1739 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 30 mei 1814 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 5 mei » Capitulatie van Maastricht: opheffing van de Blokkade van Maastricht en vertrek van de Fransen uit het laatste Nederlandse bolwerk.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    • 26 oktober » Oprichting van de Corps de Maréchaussée (Koninklijke Marechaussee) door Willem I.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Lisdonk


De publicatie stamboom van Pals is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Pals, "stamboom van Pals", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pals/I2132.php : benaderd 4 januari 2026), "Bartholomeus van Lisdonk (1739-1814)".